Провайдеру з Донеччини призначено позапланову перевірку

20.08.2020

20 серпня Національна рада вирішила призначити позапланову виїзну перевірку провайдеру програмної послуги ФОП  Анділахаю Олександру Анатолійовичу, м. Костянтинівка Донецької обл. Причиною стала ретрансляція іноземних програм, що не входять до переліку дозволених, порушення загальної концепції добору програм для ретрансляції, а також трансляція телеканалів, які не передбачені умовами ліцензії.

Провівши моніторинг 1 серпня, регулятор виявив, що у складі програмної послуги ретранслюються іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а саме: у аналоговій технології транслювався телеканал «Travel+adventure», а цифровій – «2х2», «Kinosat», «Супер», «ТНТ 4». Така ретрансляція свідчить про недотримання частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Також провайдер відхилився від загальної концепції добору програм для ретрансляції, а саме: зменшив мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі в аналоговій технології розповсюдження програм. Відповідно до ліцензії ця частка має становити не менше ніж 69%, а фактично вона становить 65%.

Водночас ФОП Анділахай О.А. ретранслює в мережі 9 програм у цифровій технології розповсюдження програм, що не передбачено умовами ліцензії (за ліцензією технологія розповсюдження телепрограм – аналогова, фактично – аналогова та цифрова).

З метою з’ясування всіх обставин регуляторний орган проведе позапланову виїзну перевірку діяльності цього провайдера  і після цього ухвалить відповідне до вимог законодавства рішення.