Провайдеру програмної послуги із міста Кадіївки Луганської області оголошено попередження

13.12.2018

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ФОП Безуглого М.А., м. Кадіївка (м. Стаханов) Луганської обл., Національна рада на засіданні 13 грудня оголосила ліцензіату попередження через порушення вимог ліцензії  і норм чинного законодавства.

Результати моніторингу програм, які ФОП Безуглий М.А. надає у складі програмної послуги з використанням аналогової технології розповсюдження програм, від 5 вересня 2018 року стали підставою для призначення ліцензіату позапланової перевірки.

Під час її проведення Національною радою було встановлено, що ФОП Безуглий М.А. порушив частину дев’яту статті 39, частини другу і п’яту статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункти 2.3 і 2.10 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки універсальна програмна послуга надається не у всьому обсязі − не ретранслюються три програми: ТОВ Незалежна ТРК «ІРТА», ПАТ «НСТУ» («UΛ: КУЛЬТУРА»), ПАТ «НСТУ» («UA: КРИМ» (комбіноване)).

Також ліцензіат поширював 9 іноземних каналів, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України  («Europa plus TV», «Домашний», «СТС», «Че!», «ТВ3», «Киносерия», «Disney канал», «Родное кино», «Индийское кино»), і порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки не ретранслював 6 програм, передбачених ліцензією, натомість ретранслював 21 програму, не вказану в ліцензії  провайдера.

Крім того, у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і в ліцензії провайдера місце проживання ФОП Безуглого Михайла Анатолійовича різниться.

Провайдера зобов’язано усунути порушення упродовж місяця, в іншому разі регулятор може застосувати санкції, передбачені чинним законодавством України.