Провайдеру із Калуша оголошено попередження

24.12.2015

Провайдеру програмної послуги «ІТ Люкс» із м. Калуша Івано-Франківської області рішенням Національної ради 24 грудня оголошено повторне попередження.

11 червня Національна рада за результатами позапланової перевірки застосувала до компанії санкцію «оголошення попередження» у зв’язку з порушенням частини дев’ятої статті 39, частин другої, п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Ліцензіата було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Однак під час моніторингу 11 листопада знову було зафіксовано порушення ТОВ «ІТ Люкс»Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки не у всьому обсязі надавалася універсальна програмна послуга; ретранслювалися 14 каналів, які не внесені до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України; було порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції, зокрема не показували 28 програм, передбачених ліцензією, натомість без дозволу транслювали 53 програми, які не передбачені ліцензією, тощо. Зазначене свідчить про неусунення порушень після отримання санкції попередження. Заслухавши пояснення представника компанії, Національна рада повторно оголосила їй попередження, зобов’язавши протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

У разі якщо компанія не виправить порушення, до неї можуть бути застосовані інші санкції, передбачені чинним законодавством України.