Провайдер ТОВ «ТВП «Формат» отримав попередження від регулятора і має сплатити штраф за трансляцію 2 іноземних програм

22.08.2018

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТВП «Формат», м. Київ, на засіданні 22 серпня Національна рада вирішила визнати зафіксовані в діяльності ліцензіата порушення та застосувала до нього дві санкції — «оголошення попередження» і «стягнення штрафу».

На підставі проведеного моніторингу Національна рада здійснила позапланову перевірку ТОВ «ТВП «Формат», під час якої виявила в роботі провайдера програмної послуги з використанням аналогової, цифрової та IPTV технологій ознаки порушення частини дев’ятої статті 39 та частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради.

Зокрема, регулятор з’ясував, що універсальна програмна послуга, затверджена рішенням Національної ради, ретранслюється провайдером не в повному обсязі, а саме не вистачає 5 програм: в  аналоговій та цифровій технологіях розповсюдження програм — ПАТ «НСТУ» («UA: КУЛЬТУРА»), в аналоговій технології — ПАТ «НСТУ» («UA: КРИМ»), у цифровій та IPTV технологіях — ПАТ «НСТУ» («Перший канал Українського радіо»), ПАТ «НСТУ» (Другий канал – «Промінь»), ПАТ «НСТУ» (Третій канал – «Радіо «Культура»).

До того ж компанія «ТВП «Формат» ретранслювала 6 іноземних програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України — «Da Vinci Kids», «DISNEY КАНАЛ», «В гостях у сказки», «Кинохит», «Кинопремьера», «BBC World News».

Також провайдер збільшив кількість програм для ретрансляції, що передбачена ліцензією. Так їх загальна кількість має становити — 153 програми (з них вітчизняних – 85), однак фактично в мережі було зафіксовано 181 програму (вітчизняних – 100).

Недотримання таких вимог законодавства стали підставою для ухвалення регулятором рішення про накладання на ліцензіата санкції — «оголошення попередження».

Крім того,  ТОВ «ТВП «Формат» транслювало дві іноземні програми, щодо яких Національна рада ухвалила рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України і  відповідно вони  не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України — «Карусель», «Travel and Adventure». За це порушення регулятор застосував до ліцензіата санкцію «накладення штрафу», який  компанія має сплатити  до Державного бюджету України у тридцятиденний термін з дня повідомлення про відповідне рішення. Сума штрафу в розмірі 25%  від ліцензійного збору становить для  цієї компанії — 46 025,00 грн.

Протягом місяця з дня ухвалення цього рішення провайдер програмної послуги також має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.