Провайдер із Луганщини отримав одразу дві санкції за неправомірну діяльність

06.09.2018

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Лик-ТБ»  із м. Лисичанська Луганської обл., Національна рада 6 вересня ухвалила рішення про оголошення  ліцензіату попередження, а також призначила компанії штраф за порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Внаслідок проведеного 6 червня 2018 року моніторингу програм, які ТОВ «Телерадіокомпанія «Лик-ТБ» надає у складі програмної послуги з використанням аналогової технології розповсюдження телепрограм, регулятор  призначив ліцензіату позапланову перевірку.

Під час її проведення наявність порушень у діяльності провайдера програмної послуги підтвердилась. Національна рада з’ясувала, що ТОВ «Телерадіокомпанія «Лик-ТБ»:

  • не у всьому обсязі ретранслювала пакет програм універсальної програмної послуги, затверджений рішенням Національної ради. Зокрема, не виявлено 3 програми:
    ТОВ Незалежна ТРК «ІРТА», ПАТ «НСТУ» («Культура»), ПАТ «НСТУ»
    («UA: КРИМ»);
  • ретранслювала іноземну програму «ПЯТНИЦА!», яка не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України;
  • ретранслювала іноземну програму «Multimania TV», щодо якої Національна рада ухвалила рішення, що її зміст не відповідає вимогам законодавства України, і яка не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Також Національна рада зафіксувала, що ліцензіат порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції. За ліцензією провайдер програмної послуги має ретранслювати 65 програм (із них 41 – вітчизняна),  однак фактично їх кількість в ефірі становила 55 (вітчизняних – 47). Зокрема, компанія ретранслювала 19 програм, що не передбачені загальною концепцією добору програм для ретрансляції: «Футбол 2», «Бігуді», «112», «Пятница!», «Беларусь-24», «Наука» (вітч.), «BOLT», «Фауна», «Трофей», «Сонце», «Терра», «Дача», «Оце», «Docubox HD», «FilmUADrama», «Paramount Comedy», «Плюс плюс», «Горизонт», «Mylady».

І навпаки, ті 10 програм, що передбачаються для ретрансляції, а саме НСТУ, ТОВ «АСПЕРА 2011», ТОВ НТРК «ІРТА», ТОВ «ТРК «РТС», ТОВ «ТРК «Акцент», «Телеклуб», «ТВ 1000 East», «Viasat History», «NGC», «Viasat Explorer»— провайдером не ретранслювалися.  

Керуючись чинним законодавством, Національна рада вирішила визнати порушення ТОВ «Телерадіокомпанія «Лик-ТБ» частини дев’ятої статті 39, частин другої та п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосити попередження.  За ретрансляцію іноземної програми «Multimania TV» регулятор згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» застосував до провайдера програмної послуги санкцію «стягнення штрафу».

 У 30-денний термін з дня повідомлення про ухвалення відповідного рішення ТОВ «Телерадіокомпанія «Лик-ТБ» має сплатити до державного бюджету України штраф у розмірі 25% від суми ліцензійного збору, що становить 11 506,25 грн.

Також протягом місяця провайдер має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.