Програми «Першого альтернативного музичного телеканалу A-ONE» тимчасово вилучені з переліку іноземних програм

19.09.2011

Національна рада на засіданні 27 квітня ухвалила рішення про тимчасове вилучення програм російського телеканалу «Первый альтернативный музыкальний телеканал A-ONE» із переліку програм, адаптованих до чинного законодавства.

Як пояснила перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко, для цього в Національної ради є багато підстав.
По-перше, за даними перевірки ТОВ «Альтернативний телеканал А1», м. Київ (ліцензія НР № 0714-м від 15.10.2010) стало відомо, що телеканал не здійснює мовлення з 1 травня 2010 року. До матеріалів перевірки долучено довідку директора телеканалу з інформацією про те, що ТОВ «Перший альтернативний телеканал А1» вважає угоди на ретрансляцію з провайдерами програмної послуги розірваними, про що вони були проінформовані.

Незважаючи на це, окремі провайдери програмної послуги продовжували ретрансляцію програми під логотипом «А-ONE» та подавали до Національної ради заяви про включення до програмної концепції цієї програми.

По-друге, під час перевірок та опрацювання угод, які подавалися провайдерами у процесі ліцензування, стало відомо, що фактично замість українського телеканалу ретранслюється програма російського телеканалу з аналогічною назвою «A ONE», а як дозвільні документи на ретрансляцію використовуються угоди з українським телеканалом.

Українську версію російського телеканалу «A ONE» було внесено до переліку адаптованих телеканалів у вересні 2008 року як тимчасовий компромісний варіант до початку повноцінного мовлення українського телеканалу з аналогічною назвою. Після початку мовлення українського телеканалу «А ONE» з 2009 року жоден провайдер програмної послуги в Україні не подавав заяв на ретрансляцію програм російського телеканалу «A ONE».

По-третє, на сьогодні, за даними моніторингу, встановлено, що програми російського телеканалу транслюються через російський супутник АВS1, у програмах міститься реклама, тому, оскільки програма не підпадає під юрисдикцію Європейської конвенції про транскордонне мовлення, ця реклама підлягає сплаті юридичній особі України. Крім того, жодної інформації щодо порядку ретрансляції програм російського телеканалу «А ONE» на території України Національна рада не отримувала, що суперечить вимогам ст. 6 Конвенції.

Тому ухвалено рішення тимчасово вилучити програму російського телеканалу «Первый альтернативный музыкальний телеканал A-ONE» із переліку програм, що можуть вільно поширюватися в кабельних мережах України.