Проект Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні на 2014 – 2024 роки» погоджено із зауваженнями

18.04.2013

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 17 квітня погодила із зауваженнями проект Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні на 2014 – 2024 роки».

Згідно з висновками управління правового забезпечення запропоновані норми проекту Закону України, які стосуються Національної ради, мають істотні недоліки. Зокрема, як повідомив голова Національної ради Володимир Манжосов, цим законопроектом регуляторний орган у сфері телерадіомовлення визначено головним виконавцем із прийняття нормативно-правових актів щодо запровадження ліцензійних зборів. А відповідно до чинного Закону України «Про телебачення і радіомовлення» методика розрахунків ліцензійного збору затверджується Кабінетом Міністрів України.

«У пропонованому законопроекті немає вилучення цього положення Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому, якщо затвердити в такій редакції проект закону про загальнодержавну програму конкуренції, у нас буде протиріччя двох законів: за одним із них – ми виконавці цього заходу, а за іншим – Кабінет Міністрів України», – сказав Володимир Манжосов.

Крім того, відповідно до статті 93 Конституції України Національна рада не є суб’єктом законодавчої ініціативи, а проектом Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні на 2014 – 2024 роки» на нас намагаються покласти такі функції, зазначив голова.

Рішення Національної ради із зауваженнями буде надіслано до Антимонопольного комітету України.