В Україні з’явиться новий інформаційний канал, двом ліцензіатам видано тимчасові дозволи на мовлення, загальнонаціональній FM-радіомережі «Авторадио» не продовжено термін дії її ліцензій. Про ці та інші рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 19 жовтня, – далі.
Регулятор дозволив мовити на підставі тимчасових дозволів для мовлення двом компаніям. Дозвіл продовжено ТОВ «Телебачення «Капрі» (логотип «КАПРІ»), яка далі транслюватиметься в Донецькій області. А ТОВ «ТРВК «Комра» (позивні «Best FM»), м. Маріуполь Донецької обл., відповідно до Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні видано дозвіл на тимчасове мовлення у період дії воєнного стану в Україні з використанням частоти 95,6 МГц у м. Києві.
На супутнику незабаром з’явиться новий український телеканал «МИ – УКРАЇНА». Ліцензію на супутникове мовлення Національна рада погодилась видати ТОВ «Ми-Україна» з м. Києва. За форматом це буде телеканал інформаційний із фільмопоказом. Він розповсюджуватиметься в Україні та інших країнах у межах зони впевненого прийому сигналу супутника. Ліцензію видано на 10 років.
У Чернівцях і Черкасах працюватимуть нові провайдери програмної послуги. ТОВ «Лангейт» в аналоговій і цифровій технологіях розповсюджуватиме 56 програм у Чернівцях. А ТОВ «Маклаут ТВ» у Черкасах пропонуватиме 142 телевізійні програми у технології IPTV для мешканців міста.
Розглянувши заяви ДП «Телерадіоорганізація «Довіра» (FM-радіостанція «Авторадио») щодо продовження строку дії ліцензій на мовлення, Національна рада відхилила прохання заявника. Підставою стала наявність у структурі власності радіомовника іноземної компанії, що зареєстрована в Британських Віргінських Островах. Ця країна за рішенням Уряду входить до переліку офшорних зон. Закон України «Про телебачення і радіомовлення» забороняє засновувати і брати участь в телерадіоорганізаціях юридичним особам, зареєстрованим в офшорних зонах. Порушення цих вимог є підставою для відмови у продовженні ліцензії на мовлення. Тому, зважаючи на норму частини шостої статті 12 цього Закону, регулятор відмовився продовжувати строк дії шести ліцензій ДП «Телерадіоорганізація «Довіра». Вивільнені частоти – а це 17 частот у різних областях України, в тому числі обласних центрах – будуть внесені в перелік вільних частот для подальшого ліцензування.
Також Національна рада переоформила ліцензії провайдерів програмної послуги ТОВ «Воля-кабель», ТОВ «Датагруп медіа» і ТОВ «Зеонбуд» на прохання компаній. Були зафіксовані зміни загальної концепції добору програм для ретрансляції, мінімальної частки програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі, і зміну одного з кінцевих бенефіціарних власників у одного з провайдерів.
Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.