Про повернення мовлення на деокуповані території та боротьбу з російською пропагандою у світі – Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо»

23.11.2022
  • На Херсонщині окупанти підірвали телевежу, яка не підлягає відновленню. Росіяни не тільки руйнують вежі, а й мінують будівлі. Тому повне повернення мовників до Херсона можливе тільки після того, як там буде достатньо безпечно.
  • У перші дні після звільнення українське телебачення і радіо повернулися до Херсона. Там можна дивитися телемарафон «Єдині новини» і слухати «Українського радіо» на частоті 100,6 МГц. Найближчим часом в Херсоні з’явиться радіо «Байрактар».
  • Забезпечити телевізійне мовлення на Херсонщині вдалося завдяки новим потужним передавачам, які надали польські друзі, та пересувному радіопередавачеві, наданому британською телекомунікаційною компанією Arqiva. Національна рада зараз веде переговори з ЮНЕСКО, із іноземними партнерами щодо гуманітарної допомоги для поновлення втраченого українськими мовниками обладнання.
  • Збитки українських медіа внаслідок повномасштабного вторгнення рф, за попередніми підрахунками, становлять 463 мільйони гривень. Ця цифра не остаточна. Більшість втрат – Маріуполь, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Снігурівка. 84 компанії втратили обладнання частково, 20 – повністю.
  • 24 листопада в Парижі відбувається 52-е засідання Консультаційного комітету Асамблеї сторін – директивного органу Міжурядової організації Eutelsat. Національна рада надіслала листа керівництву Eutelsat із закликом до компанії припинити обходити санкції ЄС і заблокувати російські пропагандистські телеканали.

Детальніше слухайте тут: