Президент підписав закон щодо видачі тимчасових дозволів на мовлення на території проведення АТО і на прикордонні

09.01.2018

9 січня Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України».

Закон запроваджує процедуру надання дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, зокрема таких, що межують з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим та містом Севастополем, окремими районами Донецької і Луганської областей, а також прикордонними районами України, на які з території сусідніх держав засобами ефірного телерадіомовлення поширюються програми держави-агресора. Таким чином, розширено повноваження Національної ради стосовно можливості надавати дозволи на тимчасове мовлення.

Дозволи на тимчасове мовлення видаватимуться Національною радою без проведення конкурсу (за заявковим принципом) і безоплатно, строк дії дозволу – до одного року. Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення, будуть визначені регуляторним органом. Прорахунок частот для тимчасового мовлення і надання відповідних висновків здійснюватиме «Український державний центр радіочастот» на замовлення Національної ради.

Закон також вносить зміни до Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України» в частині закріплення механізму видачі тимчасових дозволів на мовлення та визначає терміни «тимчасове мовлення», «дозвіл на тимчасове мовлення», «території з особливим режимом мовлення».

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України» був ухвалений Верховною Радою України 7 грудня 2017 року.

Фото з сайту president.gov.ua