Презентовано звіт Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення за три квартали цього року

07.11.2017

6 листопада під час прес-конференції член Національної ради Сергій Костинський презентував звіт діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму за три квартали цього року.

Цього року побудовано дві телевізійні вежі – в Чонгарі Херсонської області і Бахмутівці Луганської області. Крім того, почалися роботи зі збільшення висоти двох веж – в Чаплинці Херсонської області і Широкому Луганської області, що будуть задіяні для організації мовлення безпосередньо на окуповані території.

У сфері радіомовлення за три квартали 2017 року було виділено 22 FM-частоти: 10 – для Луганської, 12 – для Донецької області. Ці частоти були надані і в результаті проведення конкурсів, і через надання дозволів на тимчасове мовлення.

«Загалом за два роки було виділено 88 частот для організації радіомовлення в FM-, АМ-діапазонах, а також телевізійного мовлення», – поінформував Сергій Костинський.

Завдяки проведенню конкурсу на 7 частотах в Донецькій та Луганській областях з’явилися нові мовники. Зокрема, в Краматорську і Покровську – «Радіо М», в Сартані – «Тризуб FM», у Кремінній – «49 Паралель» і «Армія FM», а в Старобільську і Щасті – «Армія FM». Як наслідок в АТО з’явилися три нові радіостанції.

15 ФМ-частот було видано завдяки дозволам на тимчасове мовлення – у Донецькій області 9, у Луганській – 6 частот.

Упродовж 9 місяців цього року в користування телеканалам надано 6 аналогових каналів – по 3 в Донецькій і Луганській областях. Зокрема в Авдіївці почали працювати «UA:Перший» і «ДоТеБе», в Єлизаветівці – «ДоТеБе». В Бахмутівці Луганської області – «ЛОТ», а в Білолуцьку і Зоринівці – «Перший західний».

13 телеканалів отримали можливість мовити у цифрі. Зокрема, створено один мультиплекс провайдера цифрової мережі «Зеонбуду» в Бахмутівці і ще один додатковий локальний мультиплекс у цьому місті для поширення 4 програм.