29 травня о 12 год. у приміщенні прес-центру інформаційної агенції Укрінформ Міжвідомча робоча група з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку, проводить круглий стіл на тему: «Захист дітей у медіасередовищі», приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.
У його роботі, окрім членів Міжвідомчої робочої групи, беруть участь представники загальнонаціональних телерадіоканалів та керівники обласних державних телерадіокомпаній, науковці, представники громадських інституцій та засобів масової інформації.
Захист інтересів дитини залишається одним із пріоритетних напрямів роботи Національної ради, за ініціативи якої створено відповідну робочу групу. Мета Міжвідомчої групи – упродовж короткого часу розробити національну систему захисту дітей від потенційно шкідливого контенту медіа та впровадити її на всіх українських телевізійних каналах.
Ця ініціатива отримала схвалення широких кіл громадськості та підтримку Президента України. Зокрема, Кабінету Міністрів України доручено разом із Національною радою розробити відповідний проект цільової програми на 2013 рік.
До розробки системи приєдналися наукові установи, інші державні органи, галузеві об’єднання та громадські організації.
За сприяння Ради Європи здійснюється велике наукове соціологічне дослідження, для того, щоб з’ясувати, наскільки суспільство готове розуміти, сприймати і використовувати «розумні символи» для убезпечення підростаючого покоління від впливу негативної інформації, що може поширюватися засобами масової інформації.
Вчені Інституту соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України, провівши кілька досліджень, дійшли висновку, що українські батьки, окрім чіткого розуміння щодо необхідності візуальної орієнтації стосовно вікових позначок для дітей, означили також іншу проблему – що нерідко телевізійні програми є небезпечними для дитячого сприйняття.
Дослідники представлять перші напрацювання щодо вікових обмежень та графічних зображень шкідливого контенту.
Цей проект має постійну підтримку європейських медіа-експертів та регуляторних органів країн, які впровадили в себе подібні системи захисту дітей і готові надавати консультативну експертну допомогу щодо їх адаптації та запровадження в Україні.
Інше питання, якому приділяється постійна увага регуляторного органу у сфері телерадіомовлення, стосується стану розвитку дитячого мовлення в Україні. Для того, щоб вирішити проблеми в цьому сегменті телерадіоінформаційної сфери, одних зусиль регулятора недостатньо. Тому до розробки необхідного нормативного документа, в якому буде визначено змістові критерії дитячих програм і передач та основні засади програмування дитячого мовлення і трансляції аудіовізуальних творів, розрахованих на дитячу аудиторію, долучаються медіа-юристи, представники галузевих об’єднань, і звичайно, самі телерадіоорганізації.
З коментарями і пропозиціями до відповідних розробок виступлять на круглому столі керівники загальнонаціональних телерадіокомпаній та генеральні директори ОДТРК.
Довідково: вже відбулося два робочих засідання Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку, 19 березня та 26 квітня ц.р. Робоча група створена за рішенням Національної ради 8 лютого 2012 року.
Місце проведення круглого столу: прес-центр інформаційної агенції Укрінформ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, 2 поверх.
Час проведення: 12:00 – 16:00, початок реєстрації учасників об 11.30.
Відділ зв’язків зі ЗМІ та громадськими організаціями
Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
pressa@nrada.gov.ua
278-75-75