Прес-реліз другого засідання робочої групи “Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю”

26.04.2012

_______________________________________________________________________________________________________

за підтримки проекту
«Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі»


Прес-реліз другого засідання робочої групи

Уявлення батьків і дітей про ризики
негативного впливу телебачення

Сьогодні, 26 квітня, у приміщенні Національної ради відбулося друге засідання Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку. Провідні науковці Інституту соціальної та політичної психології НФПН України представили якісні результати наукових досліджень, що засвідчать, як цю тему сприймають українські батьки і діти. Досвідом європейських країн у контексті захисту дітей в медіа поділився експерт Ради Європи Марсель Бетсел.

У своєму виступі радник із політичних питань та працівник відділу стратегії, політики і досліджень Комісії з питань медіа Нідерландів, експерт Ради Європи Марсель Бетсел висвітлив підходи, які застосовують європейські країни до захисту дітей у медіа. Він вже неодноразово брав участь у заходах, присвячених обговоренню різних аспектів функціонування медіа-простору України, зокрема в Міжнародній конференції «Цифрове мовлення в Європі, правові, регуляторні та технічні аспекти».

Під час попередніх заходів заступник голови Національної ради та співголова робочої групи Лариса Мудрак ставила за мету перейти до практичного втілення задекларованих цілей: «Ми розглянемо результати наукових досліджень, які дозволять нам зрозуміти, як сприймають цю нашу ініціативу батьки. Також приємно відзначити, що окрім підтримки Президента України до процесу долучився й уряд, який має на меті затвердити державну цільову програму за напрямком сприяння розвитку вітчизняного дитячого мовлення та створення системи захисту дітей».

Отже, науковці Інституту соціальної та політичної психології НАПН представили результати першого етапу їхньої роботи. А саме: було презентовано дослідження теми про уявлення батьків дітей різного віку щодо ризиків (потенційних небезпек) перегляду дітьми сучасної телепродукції та уявлення дітей про ризики негативного впливу телебачення. Також фахівці цього інституту розказали про особливості ментального сприйняття українцями графічних позначок негативного контенту.

Відбулося обговорення і низки «гострих» питань з цієї тематики. Наприклад, чи слід застосовувати маркування в рекламі та на кодованих каналах, як оформили нововведення законодавчо, та імплементувати його в Закон України «Про телебачення і радіомовлення».

Спікерами другого засідання Міжвідомчої робочої групи були співголови Міжвідомчої робочої групи заступник голови Національної ради Лариса Мудрак і Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, керівник проекту Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» Ольга Сєдова, експерт Ради Європи Марсель Бетсел та фахівці Інституту соціальної та політичної психології НАПН України: Любов Найдьонова, кандидат психологічних наук, заступник директора Інституту, Олексій Баришполець, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту, Наталія Череповська, художник-графік, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту.

Нагадаємо, рішення про формування Міжвідомчої робочої групи було ухвалено за підсумками роботи круглого столу з питань дитячого телерадіомовлення та захисту дітей від негативної інформації, який був проведений Національною радою у грудні минулого року. Перше засідання робочої групи відбулося 19 березня 2012 року.

Отже, нині робоча група складається з 41 особи. Це, передусім, експерти різних профільних галузей, наприклад психології, а також представники громадських та державних структур та об’єднань телевізійної індустрії і телекомпаній.

Також затверджено календарний план подальшої роботи. Згідно з ним, засідання відбуватимуться щомісячно. Виняток становитиме червень, у зв’язку з проведенням Євро-2012.


Відділ зв’язків зі ЗМІ та громадськими організаціями
Національної ради телебачення і радіомовлення
pressa@nrada.gov.ua
278-75-75

Матеріали 2-го засідання:

Прeзентація наукового дослідження

Любов Найдьонова, кандидат психологічних наук, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології

НАПН України


Прeзентація наукового дослідження

Олексій Баришполець, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України

Прeзентація наукового дослідження

Наталія Череповська, художник-графік, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України

Прeзентація Європейські підходи до захисту дітей у ЗМІ

Марсель Бетсел, експерт Ради Європи

Міжнародні практики застосування систем захисту дітей від шкідливого аудіовізуального контенту



Склад учасників


Перейти до вмісту