Представники Європейського Інституту Омбудсмена відвідали Національну раду

15.04.2016

15 квітня у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч голови регуляторного органу Юрія Артеменка з генеральним секретарем Європейського Інституту Омбудсмена (ЄІО), керівником підрозділу з питань медіа та зв’язків з громадськістю, омбудсмена земель Тіроль (Австрія) Джозефом Зігеле і членом правління ЄІО, першим омбудсменом України, заступником голови Союзу юристів України Ніною Карпачовою. Було обговорено питання можливої співпраці та презентовано книгу «Європейське серце прав людини».

 Голова Національної ради Юрій Артеменко ознайомив гостей з повноваженнями Національної ради, новими підходами у регулюванні вітчизняної медійної галузі. Особливо він наголосив на тих умовах, у яких нині працюють українські медіа, зважаючи на інформаційну пропаганду Росії та військові дії на сході України.

 Також Юрій Артеменко подякував австрійському й українському представникам Європейського Інституту Омбудсмена за увагу до питань захисту прав журналістів – ця тема є особливо актуальною для нинішніх українських реалій.

 Обидві сторони висловили бажання налагодити співпрацю. Для українського регуляторного органу цікавий досвід австрійського законодавства у сфері медіа та практика його застосування, особливо корисно довідатися про функціонування місцевих мовників, суспільне телерадіомовлення, методи спів- і саморегулювання засобів масової інформації. Важливою темою для співпраці можуть стати питання виробництва телефільмів, серіалів іншої кіновідеопродукції, адже український ринок після відмови від російських телевізійних продуктів шукає продуктивних шляхів створення власного контенту.

 Джозеф Зігеле і Ніна Карпачова своєю чергою розповіли про роботу над виданням книги «Європейське серце прав людини» – своєрідного підручника з історії, теорії і практики захисту прав людини. Книга вийшла друком в Україні, а до роботи над нею було залучено увесь креативний склад Правління і Ради ЄІО, також підтримку надавали Союз юристів України, Київський університет права НАНУ. У цій колективній монографії (понад 40 авторів з різних країн) узагальнено 25-річний досвід інституцій омбудсменів, окреслено концепцію, загальні тенденції і стандарти відстоювання прав і свобод людини. Особливу увагу приділено, зокрема, і захисту прав журналістів.

 Юрій Артеменко подякував авторам ідеї книги за вагому роботу і висловив думку, що вона стане настільною для багатьох фахівців, які опікуються правами людини і в Україні, і в інших країнах світу.