Представники регуляторних органів та медіаіндустрії низки європейських країн шукали спільних підходів до уникнення мови ворожнечі у ЗМІ

10.10.2017

Начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради Роман Кіфлюк взяв участь у семінарі «Регулювання «мови ворожнечі» у медіа», який відбувся 5-6 жовтня у Лондоні, Великобританія. У семінарі також взяли участь представники медіарегуляторів та саморегуляторних організацій з Литви, Латвії, Естонії, Кіпру, Португалії, Бельгії, Іспанії, Німеччини, Нідерландів і Великої Британії. Організатором заходу стала міжнародна правозахисна організація «Артикль 19» у рамках проекту ЄС «Підтримка права, рівності та громадянства» спільно з проектом «Медіа проти ненависті».

Мова ненависті у ЗМІ та інтернет-мережі останнім часом набуває загрозливих масштабів, а особливо коли це призводить до трагічних подій, у результаті яких гинуть люди. Прояви мови ворожнечі у кожній країні мають свої особливості, однак нагальним є питання вироблення єдиних підходів, як боротися із цим явищем у сучасному світі.

Учасники розглянули міжнародні правові стандарти регулювання мови ворожнечі у ЗМІ, а також мали змогу обмінятися досвідом та кращими практиками своїх країн.

Зокрема, Роман Кіфлюк ознайомив присутніх із досвідом регулювання діяльності та обмеженням ретрансляції на території України телеканалів країни-агресора. Питання виявилося досить актуальним, оскільки зі схожими проблемами нині стикаються країни Балтії, які намагаються їх вирішувати правовими шляхами у рамках Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Також під час семінару розглядалися питання свободи медіа під час інформування про поточні події, розмаїтість медіа, моделі саморегулювання у соціальних мережах тощо. Останнє питання викликало велике зацікавлення з огляду на набрання чинності в Німеччині з 1 жовтня цього року Закону про соціальні мережі.

Окрім того, учасники мали змогу виробити нові підходи та запропонувати шляхи просування рівності та свободи слова у ЗМІ безпосередньо з погляду присутності медіа у соціальних мережах.