Представники Офісу Ради Європи в Україні братимуть участь у засіданнях Робочої групи регулятора з питань виборів

09.09.2020

Офіс Ради Європи в Україні повідомив Національну раду про своє бажання долучитися до діяльності її Робочої групи, яка здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2020 році.

Робоча група створена на засіданні регулятора 3 вересня з метою оперативного реагування на факти порушень у медіа законодавства про вибори. Її очолює відповідальний секретар Національної ради Юрій Зіневич.

 Офіс Ради Європи в Україні повідомив також Національну раду, що за підтримки спільного Проєкту «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні»  з  5 вересня до 25 жовтня 2020 року триватиме робота моніторингу висвітлення місцевих виборів у медіа коаліцією громадських організацій. До неї входять «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації», «StopFake» (Україна) та «Асоціація «Жінки в медіа».

Також Рада Європи закликає медіа й окремих журналістів скористатися практичним порадником «Висвітлення виборів в Україні».  У ньому викладено  роз’яснення, як покращити якість матеріалів під час виборчих кампаній.

Таким чином, в Україні моніторинг медіа у виборчий період здійснюватиме не лише державний орган – Національна рада, а й громадський сектор.

Національна рада вже традиційно запрошує представників громадськості до співпраці у своїй  Робочій групі й у разі виявлення ознак порушень в ефірі телерадіоорганізацій буде вдячна за оперативно надану інформацію.