Представники Національної ради взяли участь в обговоренні вивільнення та перепризначення діапазону частот 700 МГц в Україні

24.01.2020

24 січня в рамках реалізації проєкту EU4Digital «Підтримка цифрової економіки та суспільства у Східному партнерстві» відбувся семінар із питань вивільнення та перепризначення діапазону частот 700 МГц в Україні. У ньому взяли участь представники експертної групи EU4Digital (Ernst&Young), Міністерства цифрової трансформації, Держспецзв’язку, НКРЗІ, ДП «УДЦР» та провідних операторів зв’язку. Національну раду на заході представляли керівник апарату Сергій Кучерук, керівник та працівники управління частотного ресурсу та технічного контролю Тамара Мироненко, Дмитро Кардаш, Євген Шишко і заступник начальника відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Ганна Мазарська.

Учасники семінару обговорили законодавство, що унормовує використання смуги частот 700 МГц, і наявність чинних ліцензій у діапазоні 700 МГц. Також ішлося про майбутні перспективи використання діапазону 700 МГц, розподіл спектру і про можливі завади, які можуть виникати від сусідніх країн, які використовують смугу 700 МГц (насамперед це перешкоди, які можуть виникати під час перехідного періоду).

Представники від Національної ради презентували позицію регулятора стосовно перепланування смуги 470-694 МГц для потреб телерадіомовлення. 

 На семінарі також було приділено увагу розробці дорожньої карти щодо дій, які необхідно виконати для вивільнення діапазону 700 МГц, механізмів компенсації, першочергових змін до законодавства та адміністративних заходів для реалізації впровадження в Україні технології мобільного зв’язку 5-го покоління.