Представники Національної ради під час семінару обговорили актуальні питання діяльності регулятора

07.06.2017

7 червня під час другого дня семінару «Європейський досвід щодо інформаційної безпеки: законодавчі інновації та особливості імплементації» йшлося про актуальні поточні питання діяльності регуляторного органу.

Зокрема, говорили про запровадження законодавчих змін стосовно обов’язкової частки україномовних передач в ефірі телемовників різної категорії та імплементацію цих новел. Національна рада планує розробити методологію тижневого моніторингу, щоб і фахівцям регулятора, і мовникам були зрозумілі методи й підходи його проведення.

Начальник управління контролю та аналізу телерадіоорганізацій Роман Кіфлюк зупинився на різних аспектах проведення перевірок представниками Національної ради відповідно до вимог, які нині перед регулятором ставить закон.

Також під час семінару порушувалися правові, кадрові питання, тема боротьби з піратством, обговорювалися нові акти в трудовому законодавстві.

Члени Національної ради відповіли на численні запитання представників щодо переходу на цифрове мовлення, розбудови радіомереж суспільного мовника, подання ліцензіатами інформації про структуру власності тощо.

Під час семінару було презентовано Покрокову інструкцію: організація місцевого радіомовлення, мовлення територіальних громад, розроблену регулятором і представниками Української асоціації мовлення громад. Актуальність підготовки цього документа обумовлена викликами інформаційної безпеки й необхідністю розвитку місцевого мовлення, зокрема і мовлення територіальних громад. Адже доступ до локального інформаційного контенту, оперативне інформування про надзвичайні ситуації та розвиток громадянського суспільства є складовими питання захисту прав і свобод громадян, а у сучасних українських реаліях – і захисту суверенітету.

Представлена Покрокова інструкція має спростити процес підготовки заявних документів для прорахунку FM-частот і для участі у конкурсі на вільні радіоканали. Документ містить бланки заявних документів та роз’яснення, рекомендації щодо їх заповнення. Його підготовлено на основі практичного досвіду зі специфіки організації місцевого мовлення.

Особливу увагу приділено роз’ясненням щодо підготовки інформації про структуру власності заявника і програмної концепції мовлення телерадіоорганізації. Також для планування витрат на організацію радіомовлення надається орієнтовний розмір ліцензійного збору, перелік і вартість необхідного обладнання.

Учасники семінару «Європейський досвід щодо інформаційної безпеки: законодавчі інновації та особливості імплементації», що був організований спільно з Офісом Ради Європи в Україні в рамках програми «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні», висловили одностайну думку, що такі навчальні заходи надзвичайно важливі для окреслення європейських тенденцій розвитку медіасфери та розуміння у цьому контексті вітчизняних реалій.



Читайте також: