Представники Національної ради обговорюють актуальні питання діяльності регуляторного органу

06.12.2017

6 грудня триває семінар «Цифрове радіо та прозорість медіавласності: європейський досвід та український контекст», організований для представників Національної ради в областях у рамках спільного проекту Ради Європи і Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування», а також проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

Окрема сесія семінару у перший день його роботи, як ми вже писали, була присвячена питанню прозорості медіавласності. Про аспекти регулювання цього питання у Франції та Італії ділилися експерти Ради Європи Тьєрі Ваші і Франческо Гіорджі.

Зокрема Тьєрі Ваші розповів про те, що у Франції Вища рада аудіовізуальних послуг (CSA) за результатами проведення конкурсу видає дозволи на мовлення. Для їх отримання компанії мають подати інформацію, визначену законодавством, в тому числі про осіб, які контролюють компанії, структуру їх власності, керівні органи, активи тощо. Також між CSA і мовником укладається угода, яка містить і інформацію про структуру власності. Є обов’язок компанії інформувати CSA щодо зміни не менше як 10% структури власності чи контролю компанії. Тьєрі Ваші розповів і про певні обмеження. Так, у Франції іноземним громадянам забороняється володіти більше як 20% статутного капіталу, при цьому особи з Європейського Союзу не вважаються іноземними громадянами.

Значні штрафи за порушення порядку подання регулятору інформації про структуру власності передбачені в Італії. Зокрема, можливе накладення штрафу у розмірі до 200 тис. євро і навіть позбавлення волі за рішенням суду на термін від 1 до 5 років.

Загалом експерти зазначили, що найбільші санкції поки не були застосовані на практиці, також, на відміну від України, для французьких і італійських медіа не типовою є ситуація, коли серед їхніх власників є офшорні компанії.

Сьогодні ж учасники семінару розглядали актуальні питання діяльності регуляторного органу. Йшлося про план поетапного процесу вимкнення в Україні аналогового сигналу мовлення, особливості проведення моніторингів телерадіоорганізацій у зв’язку з останніми змінами до законодавства, модернізацію системи проведення моніторингу регіональних і місцевих телерадіокомпаній. Керівники підрозділів Національної ради звернули увагу на вимоги до оформлення пакетів документів мовників і провайдерів програмної послуги, вимоги до оформлення матеріалів перевірок, розповіли про порядок проведення оцінювання результатів діяльності державних службовців відповідно до вимог нового закону і матеріали щодо розвитку телерадіопростору їхніх регіонів та мали змогу поставити членам Національної ради і працівникам апарату запитання, отримати ґрунтовні відповіді й роз’яснення з різних аспектів контролю й регулювання галузі та загальної діяльності органу.


Перейти до вмісту