Представники Національної комісії з питань телебачення і радіо Вірменії знайомляться з діяльністю Національної ради

05.12.2019

2 – 6 грудня в Національній раді перебувають представники Національної комісії з питань телебачення і радіо Вірменії –  Давит Маркарян,  начальник департаменту ліцензування і правового забезпечення, і  Ліліт Шахбазян, заступник начальника департаменту моніторингу програм і контролю, які вивчають досвід роботи українського регулятора електронних медіа. 4 грудня вони зустрілися із заступником голови Національної ради Уляною Фещук і членами Національної ради Юрієм Зіневичем, Валентином Ковалем і Максимом Онопрієнком та обговорили різні аспекти українського законодавства, їх практичну реалізацію вітчизняним регулятором.

Перебуваючи в Києві, вірменська делегація докладно знайомиться з діяльністю Національної ради, вивчає особливості й порядок ліцензування телерадіомовлення, проведення офіційного моніторингу телерадіоорганізацій, умови використання Національної радою радіочастотного ресурсу, законодавче поле забезпечення діяльності регулятора тощо. Такий обмін досвідом є надзвичайно корисним для іноземних колег з огляду на те, що нині у Вірменії працюють над змінами до медійного законодавства. Тож деякі інструменти і механізми, які передбачені українським правом і використовуються Національною радою, є дуже цікавими для гостей. Зі свого боку члени Національної ради розповіли про роботу, яка проводиться нині щодо удосконалення української медійної галузі та увідповіднення  її  до європейських стандартів і регуляторної практики.

Вони докладно охарактеризували процеси, які відбуваються у медіасфері України упродовж останніх років, і описали результати, яких вдалося досягти завдяки їм. Зокрема, йшлося про обмеження російського контенту, запровадження квот на україномовну пісню на радіо та обов’язкової частки звучання теле- і радіопередач українською мовою, вилучення значної кількості російських каналів із переліку іноземних програм, що можуть ретранслюватися на території України. Ці кроки стали потужним стимулом для розвитку вітчизняного медіавиробництва, зауважив Валентин Коваль. Вони сприяли появі багатьох нових виконавців пісень у різних жанрах, зростанню українського кіновиробництва, заповнили супутниковий простір українськими тематичними телеканалами. Тож ці не дуже популярні на перший погляд новації дали в підсумку позитивний ефект.

Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією про особливості регулювання різних аспектів галузі, співпрацю з громадськістю. Гостей дуже цікавили питання захисту рідної мови, запровадження механізму квотування із цією метою; регулювання проявів мови ворожнечі та реклами; класифікації жанрів аудіовізуального продукту; наявного переліку дозволених для ретрансляції іноземних програм і механізми проведення їх оцінки та моніторингу; саморегулювання галузі та регулювання дистриб’юторів; створення галузевих професійних об’єднань тощо.

Учасники зустрічі висловилися про зацікавленість у подальшій співпраці і готовність надавати один одному інформаційну та консультаційну підтримку в різних напрямах роботи регуляторів.

У четвер представники Національної комісії з питань телебачення і радіо Вірменії  відвідають засідання Національної ради.


Перейти до вмісту