Представники найбільших медіагруп підписали черговий спільний акт узгодження про висвітлення випадків насильства і жорстокості

02.03.2020

У рамках діяльності робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, що створена при Національній раді, її учасниками був напрацьований новий спільний акт узгодження № 4 «Висвітлення засобами масової інформації випадків насильства і жорстокості». Представники індустрії остаточно погодили і підписали документ у лютому.

Традиційно до роботи над документом, що встановлює правила висвітлення окремої теми, долучилися медіагрупи «1+1 media», «StarLightMedia», «Україна», НСТУ, а також громадськість, науковці, психологи, працівники регуляторного органу. Регіональні медіа, як завжди, представляє Національна асоціація медіа. Правління цієї організації на своєму засіданні також розглянуло акт № 4 і підтримало його. Остаточно він буде затверджений на загальних зборах, що відбудуться упродовж цього року.

Національна рада вітає черговий крок у напрямі саморегулювання і закликає телерадіоорганізації якомога ширше ознайомитися з актом і використовувати його у своїй роботі.

Нині робоча група на завершальній стадії опрацювання акта № 5 про висвітлення ЗМІ випадків булінгу (цькування). Також обговорено теми, які будуть у роботі далі.

Нагадаємо, в попередні роки представниками робочої групи були напрацьовані і підписані акти «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва»«Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду»«Висвітлення засобами масової інформації теми участі дітей у збройних конфліктах».