Представники асоціацій провайдерів програмної послуги під час засідання робочої групи Національної ради 25 січня обговорили можливі шляхи вирішення питання відкритого декларування наявних абонентських баз. Попередньо воно було опрацьоване медіа-групами.
Як зазначив автор презентації Сергій Бойко, ця тема постійно турбує медіа-ринок, адже є причиною для взаємних підозр провайдерів і телеканалів. Для того, щоб уникнути подібного виду піратства, було підготовлено огляд способів боротьби із цим явищем у світі –саморегулювання і державне регулювання – і запропоновано варіант, можливий для реалізації в Україні. За словами С. Бойка, на його думку, в Україні могла б діяти змішана модель, якби її підтримали більшість учасників ринку, а також державні органи – Національна рада й Антимонопольний комітет України.
Попри те, що провайдери і мовники все ще потребуватимуть узгодження окремих аспектів проекту, позитивним є уже сам факт, що обидві сторони бажають вирішення зазначеної проблеми.
Зміни до законодавства про телебачення і радіомовлення в частині запровадження з 1 січня цього року нового складу універсальної програмної послуги залишили відкритими чимало питань щодо того, як надалі розвиватиметься ринок, зауважила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту, голова Громадської ради при Національній раді Наталія Клітна. Тому вона запропонувала вносити пропозиції щодо розв’язання болючих тем, які надалі можуть лягти в основу створення дорожньої карти для індустрії.
Зі свого боку директор Асоціації «Телекомунікаційна палата України» Костянтин Гріцак нагадав про попередню ініціативу щодо напрацювання правил етики поведінки на ринку – документа, який мав би юридичну силу й був одним із важелів і для регулятора телерадіоінформаційної сфери України, – і наголосив, що необхідно повернутися до його розгляду.
Також під час засідання робочої групи було озвучено кілька пропозицій до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, зауважено на доцільності подальшого спрощення процедури ліцензування провайдерів програмної послуги. Зокрема, йшлося про можливу відмову від переоформлення ліцензій провайдерів (за винятком окремих випадків) та необхідність внесення змін до норм щодо надання інформації про кінцевих власників для категорії фізичних осіб – підприємців. Обговорено й ліцензування програмної послуги для провайдерів, що працюють за технологією «ОТТ».