Працівники Національної ради під час семінару опрацювали норми українського законодавства з питань запобігання корупції

16.12.2016

 16 грудня в Національній раді відбулась друга частина практичного семінару «Виявлення та розв’язання проблеми конфлікту інтересів», організованого Радою Європи в рамках проектів «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» і «Свобода медіа в Україні». Увага була зосереджена на вимогах та обмеженнях українського законодавства стосовно запобігання корупції.

Під час семінару було охоплено широке коло питань – обмеження, наявні для осіб, котрі уповноважені на виконання функцій держави, їх зобов’язання щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, відповідальність за порушення норм закону, механізми врегулювання ситуацій, які виникають, тощо. Зазначену тему для працівників Національної ради висвітлювали Дмитро Котляр та Ірина Мостова, заступник директора департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції.

 Зазначена тема є важливою з огляду на той факт, що рішення, які ухвалюються з порушенням законодавства, можуть бути визнані незаконними і скасовані, зауважив експерт Ради Європи, медіа-юрист Дмитро Котляр. Крім того, законодавство передбачає чотири види відповідальності – дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну і кримінальну – за порушення антикорупційного законодавства.

У зв’язку з тим, що Національна рада має специфіку, – є колегіальним органом – увагу було приділено відповідним аспектам діяльності регулятора. Так, моделювалися ситуації виникнення конфлікту інтересів для членів Національної ради і обговорювалися механізми його врегулювання чи запобігання.

 Учасникам семінару було запропоновано перевірити здобуті знання на практиці. Поділившись на команди, працівники регулятора розглядали запропоновані ситуації, визначаючи в них наявність конфлікту інтересів, які дії необхідно вчинити у зв’язку із зазначеними обставинами, яким чином такий конфлікт може бути врегульований.

Порушена тема викликала велике зацікавлення і жваве обговорення серед учасників. Ініціатива Ради Європи щодо проведення сьогоднішнього практичного семінару отримала схвальні і вдячні відгуки.