Працівники Національної ради ознайомилися з досвідом роботи японського суспільного мовника

02.06.2015

У рамках співпраці України з Японією з 9 по 21 квітня працівники Національної ради перебували з ознайомчим візитом у Токіо, метою якого було ознайомлення з досвідом східної країни щодо підтримки медіа-галузі та розвитку демократії. Також вони прослухали навчальний курс «Роль суспільного  мовлення в демократичній державі».

Представники вітчизняного регулятора – заступник начальника управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Дмитро Кардаш і головний спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення Ганна Чумаченко – ознайомилися з основами організації та діяльності суспільного мовлення Японії, механізмами управління сферою телерадіомовлення і технологічними досягненнями у сфері медіа.

Структура суспільного мовника Японії – NHK – налічує 54 передавальні станції, 28 кореспондентських пунктів за кордоном. Річний бюджет  мовника – 6,5 млрд. доларів. Значна частина  контенту – це новини та інформаційні програми. Крім того, виробляють і показують багато різножанрових програм: культурних, розважальних, спортивних, дитячих тощо.  

Іномовлення компанії забезпечується за допомогою двох телевізійних та одного радіоканалів. Джерелом фінансування NHK є абонентські платежі. Сума абонплати залежить від способу прийому сигналу і становить для наземного мовлення (у перерахунку на гривні) – 250 грн., для супутникового мовлення – 446 грн. За оцінками компанії, абонентську плату вносять близько 75% абонентів. Високий відсоток сплати пояснюється довірою громадян до програм NHK.

Під час візиту  гостей з України ознайомили з технологічними досягненнями східної країни. Було зазначено, що повністю на цифрове мовлення Японія перейшла у 2011 році. Загалом на території держави ефірне цифрове мовлення здійснюють лише 6 телерадіокомпаній, 2 з яких – телеканали суспільного мовника. У 2014 році країна завершила тестовий період застосування відеостандарту 4К (для 50 дюймових телевізорів) у супутниковому, кабельному сегментах та IPTV. До кінця 2015 року заплановано повний перехід на цей стандарт. Із 2016 року планується проводити експериментальне мовлення у відеостандарті 8К (для 100 дюймових телевізорів).


Перейти до вмісту