Повернення в Чорнобиль

26.04.2012

Сьогодні чергова сумна річниця Чорнобильської катастрофи. Телеканал Полтавської ОДТРК «Лтава» підготував цикл передач, присвячених цій події. Це спогади учасників-ліквідаторів у прямому ефірі в «Ранку на «Лтаві». Адже пожежники Полтавщини одними з перших прибули до Чорнобиля тієї трагічної весни 1986-го.

Побували в ті дні у Чорнобилі й полтавські журналісти. Їм також є що розповісти нинішньому поколінню, про це транслюватимуться сюжети у «Полтавських телевізійних новинах».

Буде показаний на «Лтаві» і фільм власного виробництва «Повернення в Чорнобиль», де розповідається про Чорнобиль колишній і нинішній. 26 хвилинний фільм створили молоді журналісти, котрі побували на місті катастрофи вже через 15 років (автор і режисер Костянтин Яхновський, оператор Євген Ковальчук).

Чимало людей в усьому світі пам’ятають і ще багато років згадуватимуть цю дату як страшний сон. Усього в Україні внаслідок потужної ядерної катастрофи постраждало понад 3 мільйони людей, майже 90 тисяч було переселено із забруднених територій. Наслідки радіаційного впливу відчувають на собі й нові покоління українців.