Пост-реліз круглого стілу на тему: «Захист дітей у медіасередовищі»

12.06.2012

До Міжнародного дня захисту дітей 29 травня 2012 року в Києві відбувся круглий стіл на тему: «Захист дітей у медіасередовищі». Його провела Міжвідомча робоча група з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку.

Головне питання цього експертного зібрання стосувалося наукових напрацювань учених Інституту соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук Україна, які вивчають уявлення українських батьків та дітей щодо загроз негативної інформації, яка може поширюватися в ефірі українських телеканалів.

Таке дослідження необхідне з огляду на адаптування відповідних систем захисту дітей у медіа, які діють в європейських країнах, до вітчизняних реалій та ментальності українських громадян.

Любов Найдьонова – кандидат психологічних наук, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, яка очолює дослідницьку групу за цим напрямом, розповіла про ризики впливу телевізійної інформації на психологічне і моральне становлення дітей .

Наталія Череповська – художник-графік, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України репрезентувала графічні версії позначок негативного контенту, запропоновані українськими батьками, та узагальнену версію можливих піктограм.

Доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії моніторингу суспільно-політичних процесів ІСПП НАПН України Михайло Найдьонов повідомив учасникам круглого столу про нормативні та самоорганізаційні орієнтації батьків щодо захисту дітей від потенційно шкідливого телеконтенту.

У виступі керівника проекту Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» Ольги Сєдової було наголошено на великій увазі до теми захисту дітей у країнах Європи. Особливо це питання набуло актуальності з розвитком новітніх технологій. На будь-якому європейському медійному форумі ці питання розглядаються експертами з надзвичайною ретельністю та відповідальністю. Це підтверджують і останні конференції медійних регуляторів, що відбулися в Албанії – форумі країн-членів регуляторних органів Чорноморського регіону та Словенії – 35 форум Європейської платформи регуляторних органів.

Як повідомлялося раніше, окрім членів Міжвідомчої робочої групи, в круглому столі взяли участь представники державних органів, громадських організацій, наукових інституцій, члени Громадської ради при Національній раді, представники галузевих об’єднань, керівники телерадіоорганізацій, інші медіа-фахівці та представники засобів масової інформації.

Відкрив роботу круглого столу головна Національнї ради Володимир Манжосов, із доповідями виступили також співголови Міжвідомчої робочої групи Лариса Мудрак і Юрій Павленко, член Національної ради Ірина Опілат, директор департаменту телебачення і радіомовлення Держтелерадіо Сергій Абрамов.

Основне завдання, що стоїть перед Міжвідомчою групою – до кінця року розробити національну систему маркування відеопродукції, яка позначатиме негативний контент і вікові обмеження, та впровадити пілотний проект на державних телеканалах. Система має бути максимально адаптована до уявлень вітчизняних споживачів телепродукції щодо можливостей захисту молодого покоління від шкідливих впливів інформації.

ДовідковоМіжвідомча робоча група з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку створена за рішенням Національної ради 8 лютого 2012 року. Відбулося два робочих засідання, 19 березня та 26 квітня та круглий стіл 29 травня.


Відділ зв’язків зі ЗМІ та громадськими організаціями
Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
pressa@nrada.gov.ua
278-75-75