Портативність цифрових послуг в ЄС: Рада ЄС ухвалила новий регламент

13.06.2017

8 червня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила новий регламент щодо портативності цифрових послуг в ЄС, що дасть можливість споживачам, котрі сплатили за послуги з отримання онлайн-контенту в державі-члені, у якій вони проживають, мати доступ до цих послуг в усіх інших державах-членах.

Регламент буде застосовуватися до всіх платних послуг надання контенту. Такі безкоштовні ефірні послуги, як послуги, що надаються конкретними суспільними мовниками, матимуть альтернативу вибору правового режиму регламенту за умови попереднього підтвердження країни проживання своїх абонентів.

Метою регламенту є знищення перешкод для транскордонної портативності онлайн-послуг, які зазвичай виникають через те, що ліцензування прав на передачу контенту, захищеного авторським правом, здійснюється за територіально-географічним принципом. Нові заходи спрямовані на забезпечення рівнозначного доступу до контенту, який законно придбаний абонентом, як у державі-члені його проживання, так і в державі-члені його поточного перебування.

З метою уникнення зловживань користувачами поза межами ЄС провайдери послуг матимуть можливість перевіряти державу-члена, в якій проживає абонент. Така перевірка повинна проводитися відповідно до законодавства ЄС щодо захисту даних, що означає обґрунтованість, пропорційність та ефективність цього процесу.

Провайдерам послуг також буде надаватися право на відключення доступу до онлайн-послуг у разі, якщо абонент не зможе довести, що він поживає у державі-члені ЄС.

Очікується, що нові правила набудуть чинності на початку 2018 року (через дев’ять місяців після публікації регламенту в Офіційному віснику Європейського Союзу).

Регламент щодо портативності цифрових послуг є частиною Стратегії єдиного цифрового ринку, запущеної Європейською Комісією 6 травня 2015 року та сформованої на трьох опорних компонентах: (1) кращий доступ для споживачів та бізнес структур до цифрових товарів і послуг у Європі; (2) створення належних і рівних умов для активної діяльності цифрових мереж та інноваційних послуг; (3) максимізація потенціалу зростання цифрової економіки.

Джерело: EPRA

Ілюстрація з веб-ресурсу EPRAПОДІЛИТИСЯ МАТЕРІАЛОМ