Понад 500 звернень громадян надійшло до Національної ради у першому півріччі цього року

13.07.2017

Упродовж першого півріччя 2017 року до Національної ради надійшло 516 письмових звернень громадян і 69 запитів на отримання публічної інформації. Майже третина з них – переслані Державним комітетом телебачення і радіомовлення України звернення, що надійшли з телефонної урядової гарячої лінії.

Ухвалення законодавчих змін щодо обов’язкової частки україномовних пісень на радіо і уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги зумовили надходження до регуляторного органу значної кількості листів, які стосувалася обсягів трансляції україномовних пісень в ефірі вітчизняних радіостанцій і змін у переліку програм, що надавалися абонентам провайдерами програмної послуги, та зміни вартості пакетів програм.

Також надходили листи щодо показу російських фільмів і серіалів, трансляцію яких на території України було обмежено відповідно до змін до законодавства про кінематографію. Ці звернення були передані для розгляду до Міністерства культури України, оскільки воно є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Як і в попередні періоди, увага дописувачів значною мірою приділялася програмному наповненню каналів, зокрема питанням його якісного покращення, необхідності дотримання вимог законодавства про захист суспільної моралі. Турбували глядацьку аудиторію і питання стану дотримання телерадіоорганізаціями вимог рекламного законодавства (нарікали на надмірну кількість реклами на телебаченні і трансляцію реклами алкогольних напоїв), упередженого, на думку заявників, висвітлення подій в ефірі вітчизняних телеканалів із вимогою їх спростування, впровадження цифрового мовлення, зокрема недостатньої якості цифрового сигналу та неможливості його прийому на території окремих населених пунктів.

У першому півріччі 2017 році опрацьовано 69 запитів на отримання публічної інформації від юридичних та фізичних осіб. У них висловлювалися прохання щодо надання копій документів за результатами діяльності регуляторного органу: рішень Національної ради, протоколів засідань, порядків денних засідань. Також зміст запитів стосувався контактних даних телерадіоорганізацій, які внесено до Державного реєстру суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, статистичних даних щодо діяльності ТРО.

Фото з сайту ukrinform.ua