Понад 40 вільних частот доступні для радіо- і телевізійного мовлення на території проведення ООС

28.07.2021

Національна рада звертає увагу телерадіоорганізацій на те, що на території проведення операції Об’єднаних сил (ООС) вільними є 23 FM-частоти і 18 телевізійних каналів, із яких 12 – для аналогового, а 6 – для цифрового мовлення. На цих частотах можуть поширюватися програми українських мовників для кращого забезпечення громадян інформацією про життя своєї країни.

Національна рада запрошує ліцензіатів освоїти нові частоти і наповнити міста Донецької, Луганської і Херсонської областей українським контентом. Це можна зробити за спрощеною процедурою – через отримання дозволу на тимчасове мовлення.

Вільними, зокрема, є частоти у таких населених пунктах:

Серед населених пунктів, наведених в таблицях, є вільні частоти в смт Комишувасі Луганської області. Це –  1 частота для радіомовлення і 2 телевізійні канали для аналогового телевізійного мовлення.

24 серпня буде введена в експлуатацію нова вежа у Комишувасі заввишки 150 м. Завдяки цьому сигнал українських телерадіомовників стане доступнішим не лише жителям Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а й мешканцям непідконтрольних територій Луганщини і Донеччини.

Національна рада вже видала низку дозволів на тимчасове мовлення із цього об’єкта. Тож в ефірі Луганщини незабаром з’являться:

  • 7 радіостанцій («Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура», «Українське радіо. Пульс», «Армія FM – військове радіо», «Донбас Онлайн», «Радио 49 параллель наша музыка ваше удовольствие»);
  • 1 телеканал в аналоговому стандарті («UA:ДОНБАС»);
  • 1 місцевий мультиплекс, в якому працюватимуть 6 телеканалів («UА:ПЕРШИЙ», «UA:КУЛЬТУРА», «UA:ДОНБАС», «Донбас Онлайн», «РАДА», «2+2»);
  • телеканал «ДОМ» у цифровому стандарті;
  • загальнонаціональні мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5.