Понад 10 робочих зустрічей провели в листопаді представники української медіа-індустрії зі своїми південнокорейськими колегами

21.11.2016

12 – 17 листопада українська делегація, до складу якої увійшли голова регуляторного органу Юрій Артеменко і член Національної ради Валентин Коваль, а також представники кіно- і телевиробників України, відвідала Республіку Корею з метою налагодження зв’язків між медійними галузями обох країн.

«Ми хотіли знайти якомога більше можливостей для співпраці з українськими медіа в ко-продакшені, обміні форматами, створенні теле- і кінопродукту на достойному рівні», – розповів Валентин Коваль.

Основні зустрічі відбулися з RAPA (Radio Promotion Association of Korea, Корейською асоціацією з питань сприяння радіо) і суспільним мовником «KBS» – одним із найбільших телеканалів країни. Для Національною ради цікавою є програма RAPA з підвищення професійного рівня працівників медіа-сфери. Кілька працівників регулятора вже мали нагоду пройти стажування за цією програмою, і є сподівання, що подібна співпраця триватиме й надалі. Також мова йшла про можливість трансляції в Україні міжнародної версії корейського суспільного мовника – телеканалу «KBS World». За результатами спільних напрацювань Національна рада має на найближчому засіданні розглянути питання внесення цієї іноземної програми до переліку телеканалів, які дозволені для ретрансляції в Україні.

Зі свого боку Україна зможе запропонувати корейській стороні трансляцію українського міжнародного телеканалу після запуску української мультимедійної платформи.

Також у цей час відбулося близько 10 зустрічей між представниками української та корейської медіа-галузей, зокрема продакшн-компаніями, компаніями, що розробляють комп’ютерну графіку і спецефекти, мовниками. Поїздка дала змогу продемонструвати можливості, що їх пропонують як Корея, так і Україна. Зокрема, за словами Валентина Коваля, «той рівень, який продемонстрували наші медіа-виробники, здивував корейців, і ми маємо великі шанси на спільні проекти». Тож візит до Республіки Кореї може стати базою для прориву у відносинах між медійниками обох країн.

Також домовлено про початок роботи над договором про ко-продукцію між Україною і Кореєю. Нині такі договори Україна уклала з Ізраїлем і Францією.


Перейти до вмісту