Полтавська ОДТРК «Лтава» зняла фільм про долі колишніх в’язнів концтаборів

24.04.2012

Герої фільму «Юність за колючим дротом» – полтавці, які пережили жахіття фашистського полону під час Другої світової війни. Відзнято стрічку в рамках проекту «Нацизм. Долі. Майбутнє» педагогічного центру «Академія» за фінансової підтримки міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». Автор і режисер кінострічки Анатолій Мішин, оператор Микола Янко.

Сорокахвилинний фільм-літопис розповідає про дивовижні долі людей, яким нині вже далеко за вісімдесят, а в час страшного лихоліття їм було від 15 до 23 років. Свідки тих жахливих випробувань переповідають трагічні події свого життя, насичені цікавими фактами і спостереженнями. Створенню фільму передувала велика пошукова робота волонтерів Педагогічного центру «Академія».

Головна мета проекту – збереження історичної правди й досвіду цілого покоління людей, чия юність припала на воєнну пору, та їхній діалог із молодими полтавцями – учнями та студентами.

У подальшому ця стрічка стане ілюстративним матеріалом до курсів з історії у середніх і вищих навчальних закладах Полтавщини.