Полтавщина обговорила питання свободи слова

29.04.2013

Нещодавно на розширеному засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери було розглянуто питання «Про стан свободи слова у Полтавській області».


В обговоренні взяли участь журналісти, депутати обласної ради Володимир Козуб, Михайло Стеценко, Ігор Супруненко, головний редактор Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини» Григорій Гринь, головний редактор обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба, генеральний директор ОДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області Лілія Миронович, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, відповідальні за зв’язки з громадськістю.


З доповіддю на засіданні виступив заступник голови постійної комісії, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця. Він повідомив, що в області активно реалізуються програми, ухвалені обласною радою, які сприяють посиленню свободи слова й забезпеченню громадськості області більш повною та об’єктивною інформацією про життя регіону та роботу органів влади.

Було зазначено, що в області сформовано потужне конкурентне середовище, започатковано медійні продукти різного спрямування, які не без успіху конкурують із провідними друкованими виданнями, що мають багаторічний досвід.


Динамічно розвивається телерадіопростір Полтавщини. Він становить 66 телерадіоорганізацій, які працюють згідно з ліцензіями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Це обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», комунальні та приватні телерадіоорганізації. У регіоні транслюються програми практично всіх загальнонаціональних, регіональних та мережевих телевізійних та радіомовних організацій. Освоєно понад 200 телерадіочастот.


Під час обговорення журналісти отримали відповіді на свої запитання та висловили власні думки з обговорюваної проблематики.


За підсумками дискусії ухвалено рекомендації постійної комісії. Окремо вирішено протокольно звернутися до представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області стосовно надання практичної допомоги у розширенні телерадіопростору Кобеляцького району.