Полтавчани створили фільм про свого героїчного земляка

19.09.2011

Творчий колектив телеканалу «Лтава» створив документальний фільм про героїчний вчинок десяти радянських військовополонених і свого легендарного земляка, уродженця Гадяцького району Полтавської області Михайла Ємця.

Фільм «Крила свободи» розповідає, як десятеро сміливців 8 лютого 1945 року, захопивши фашистський бомбардувальник, втекли із засекреченої німецької ракетної бази Пенемюнде на острові Узедом у Балтійському морі. Цей подвиг увійшов в історію світових воєн, як один із найгероїчніших і найфантастичніших.

В Радянській армії не повірили втікачам, що вони викрали літак із концтабору. Їх довго допитували й перевіряли, потім направили на фронт. Семеро з відчайдушного «екіпажу з пекла» загинули. Михайло Ємець вижив. Про його повоєнну долю, тісно пов’язану з історією рідного краю, також ідеться в документальній розповіді.

Після показу фільму «Крила свободи» по телебаченню до Полтавської ОДТРК надійшов лист із Краснодарського краю з пропозицією співпрацювати в інформаційному просторі Росії, Білорусії й України, аби наступні покоління більше знали про подвиги своїх батьків і дідів.