8 ВЕРЕСНЯ ОФІЦІЙНА ДЕЛЕГАЦІЯ КРАЙОВОЇ РАДИ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩІ ЗУСТРІЛАСЯ З ЧЛЕНАМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ТА КЕРІВНИКАМИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ВІТЧИЗНЯНОГО РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ДЛЯ ОБМІНУ ДОСВІДОМ І ПОГЛИБЛЕННЯ СПІВПРАЦІ У ГАЛУЗІ МЕДІА.
8 вересня офіційна делегація Крайової ради Республіки Польщі зустрілася з членами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та керівниками структурних підрозділів вітчизняного регуляторного органу для обміну досвідом і поглиблення співпраці у галузі медіа.
Візит представників Крайової ради триватиме три дні. Сьогодні польські регулятори матимуть професійний діалог із українськими колегами. Програмою передбачено детальне ознайомлення з діяльністю Національної ради, вивчення практик регулювання, обговорення можливих змін в українському законодавстві. Українська сторона попросила польських колег окремо охарактеризувати нову польську Доктрину інформаційної безпеки, оскільки це питання є сьогодні надзвичайно актуальним для України.
Вітаючи польських колег, голова Національної ради Юрій Артеменко подякував за підтримку братньої країни, з якою Україна має спільну давню історію, за підтримку демократичних перетворень у нашій державі і, зокрема, за співпрацю двох регуляторних органів.
Голова Крайової ради Ян Дворак висловив сподівання, «що цей черговий етап співпраці матиме практичний результат», бо польські регулятори готові не тільки розповідати про свій досвід, а й надавати практичні консультації щодо контролю діяльності ринку медіа, відповідати на питання про спрощення процесів ліцензування, впровадження цифрового мовлення та ділитися напрацьованими документами для використання їх українською стороною.
Рафал Вольський, перший радник Посольства Республіки Польща в Україні, заступник Посла передав привітання учасникам зустрічі від Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна, якийсаме вирушив до Варшави, де має відбутися зустріч прем’єр-міністра України з урядом Польщі.
Він наголосив на важливості спільної діяльності, яка сприятиме побудові сучасних інститутів української держави. Польська сторона рада ділитися досвідом, аби українці не повторювали тих помилок, які були на шляху демократизації і модернізації польських медіа. Він сказав, що зараз, як ніколи раніше, дві країни мають поглиблювати зв’язки у сферах культури, мистецтва, телебачення і радіо, державотворення, аби спільно реагувати на ті виклики й загрози, що постають перед європейськими країнами.
Українська сторона попросила польських колег окремо розповісти про нову польську Доктрину інформаційної безпеки, тільки-но прийняту в Польщі, оскільки це питання є сьогодні надзвичайно актуальним для України. Також члени Національної ради розповіли про українські реалії боротьби з російською пропагандою. Зазначалося, що Міністерство інформаційної політики склало словник, де є визначення певних понять, пов’язаних із військовою агресією на сході України, який рекомендовано використовувати в інформаційній діяльності медіа. Регуляторний орган, здійснюючи нагляд за дотриманням національного законодавства телерадіоорганізаціями України, керується лише нормами чинного законодавства. Наголошувалося, що нині триває процес активного удосконалення українського медійного законодавства, і тому важливо знати окремі деталі застосування європейських і, зокрема, польських практик.
Велику увагу на зустрічі було приділено питанням становлення суспільного мовлення в Україні. Гості послухали доповідачів, поставили багато запитань і запропонували свою підтримку цьому загальнодержавному проекту.Можливості співпраці будуть обговорені з керівництвом НТКУ. Також цікавою темою стало питання впровадження цифрових технологій в Україні. Оскільки Польща повністю перейшла на цифровий формат мовлення, польські колеги розповілидетально про багато питань, які наразі стоять перед українським регулятором.
Завтра, 9 вересня, представники Крайової ради візьмуть участь у роботі круглого столу регуляторів країн Європи, що проходитиме у рамках проведення KIEV MEDIA WEEK.
Польську делегацію представляють:
Ян Дворак – польський журналіст, продюсер, політик, у 2004-2006 рр. президент ради TelewizjаPolska, з 2010 року – голова Національної ради з телерадіомовлення Польщі;
Стефан Пастушка – польський політик, історик, професор гуманітарних наук, сенатор ІІІ каденції, член Національної ради з телерадіомовлення Польщі;
Славомір Роговські – польський журналіст, менеджер, член Національної ради з телерадіомовлення Польщі;
Кшиштоф Люфт – польський актор, журналіст, менеджер, прес-секретар уряду Єжи Бузека, член Національної ради з телерадіомовлення Польщі;
Барбара Стахов’як – директор департаменту суспільних медіа;
Кшиштоф Залєвські – директор департаменту регулювання;
Станіслав Цельмер – заступник директора департаменту моніторингу;
Катаржина Твардовська – прес-секретар;
Анджей Краєвський – експерт зі свободи слова.