Про українські медіа в умовах війни говорили у Варшаві під час конференції «Українські медіа в умовах війни. Правові норми та досвід», ініційованої польським медіарегулятором у співпраці з Міністерством оборони Польщі. Чому Польща організувала цей захід, що найбільше цікавило учасників дискусії в досвіді українського медіарегулятора, як Україна бореться з російською пропагандою – голова Національної ради Ольга Герасим’юк розповіла слухачам телемарафону в ефірі телеканалу ICTV.
- Польське суспільство відчуває присутність російських пропагандистів у своєму інформаційному просторі, і це його дуже непокоїть. Для Польщі надзвичайно важливий досвід України – як українському регуляторові вдалося впоратися з викликами у медіапросторі в умовах повномасштабного вторгнення рф.
- Учасники конференції розпитували, якою була роль Національної ради в консолідації медіа, як українські медіа змогли згуртуватися й виступити єдиним фронтом, єдиною силою.
- Особлива увага учасників дискусії була до практичних дій українського медіарегулятора із протидії російській пропаганді, яка постійно змінює тактику й мімікрує.
- Україна в умовах воєнного стану змогла провести медійну реформу, яку дуже високо оцінив Європейський Союз.
- Під час конференції було презентовано посібник «Українські медіа в умовах війни. Правові норми та досвід», серед авторів якого – член Національної ради Олександр Бурмагін.
- Ольга Герасим’юк розповіла про реакцію Національної ради на сюжет французького телеканалу TF1, знятий на позиціях російських окупантів на окупованій території України.
- Східноєвропейські медіарегулятори ініціюють об’єднання своїх зусиль, щоб боротися з інформаційним тероризмом російської федерації і пояснювати країнам Заходу контекст україно-російської війни та реальну загрозу російської дезінформації і пропаганди.
Докладніше дивитися тут.