Результати соціологічного опитування на тему ставлення українського суспільства до державної мови в медіа і мовних квот свідчать про те, що 50% громадян нашої держави позитивно оцінюють зміни, що відбулися в українській музичній індустрії внаслідок їх запровадження. Досліджував громадську думку Київський міжнародний інститут соціології на замовлення Національної ради у травні – червні цього року.
Третина опитаних вважає, що головним наслідком таких змін у мовній політиці держави є поява молодих вітчизняних авторів і виконавців, у тому числі європейського рівня, повідомив під час пресконференції член Національної ради Сергій Костинський. Водночас, на думку 15,4% громадян, квотування україномовної пісні в ефірі радіостанцій не мало стимулівних наслідків. А 34,6% опитаних не змогли відповісти про оцінку змін у музичній індустрії за останні роки.
Про контент українських радіостанцій 26,8% респондентів висловили думку, що упродовж останніх трьох років його якість покращилася.
22,5% громадян не помітили особливих змін в радіоефірі, а 15,8% сказали про погіршення програмного наповнення радіостанцій.
Оцінюючи якість україномовних пісень, близько третини українців зауважили, що повністю або частково задоволені україномовною музикою, що лунає в ефірі радіостанцій, 20,5% виражають часткову або повну незадоволеність, ще 23% вагаються і не можуть однозначно висловити своє ставлення.
Опитування проводилося 17 травня – 7 червня 2019 р. у 110 населених пунктах усіх областей України, окрім Автономної Республіки Крим та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Загалом було опитано 2021 респондент віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення, яке постійно проживає на території України.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:
- 3,3% для показників, близьких до 50%
- 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%
- 2,0% для показників, близьких до 12 або 88%
- 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%
- 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.