Погоджується проект положень щодо ввезення радіоелектронних засобів мовлення під час ЄВРО-2012

17.11.2011

16 листопада Національна рада погодила проект рішення НКРЗ «Про затвердження Положення про надання іноземним користувачам дозволів на ввезення та експлуатацію радіоелектронних засобів на період проведення Євро-2012» із зауваженнями. Регулятор пропонує виключити один із пунктів.

Цей документ регулює процес ввезення та експлуатації радіоелектронних засобів (РЕЗ) іноземними користувачами під час проведення ЄВРО-2012. Положення визначає порядок видачі дозволів на ввезення та експлуатацію РЕЗ, загальні правила та контроль їх експлуатації, порядок доступу РЕЗ за периметр стадіону та державний нагляд за дотриманням порядку їх експлуатації.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», радіоелектронні засоби – це технічний засіб, призначений для передавання та/або приймання радіосигналів радіослужбами.

Регулятор пропонує виключити підпункт 1 пункту 3.6 Положення. У ньому зазначається, що підставою для анулювання дозволу на ввезення РЕЗ є відповідне подання Національної ради стосовно пересувних земних станцій супутникового зв’язку для передачі телевізійних репортажів із місця подій (SNG-станцій).

На думку членів Національної ради, ця норма не відповідає чинному законодавству. Регулятор уповноважений визначати лише користувачів радіомовної служби. Тобто служби, що здійснює передавання сигналів телевізійного та/або звукового мовлення для їх безпосереднього приймання радіотехнічними засобами населення. Однак до його повноважень не входить визначення користувачів супутникових служб. Йдеться про служби радіозвязку між рухомими наземними станціями і однією та кількома космічними станціями.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada