По той бік екрана: як готують теле- і радіопрограми в Луцьку

10.06.2013

У Луцьку триває проект «Екскурсоводи у відпустці», у рамках якого всі охочі щотижня відкривають нові сторінки історії та сучасності міста. 8 червня лучани ближче ознайомилися з історією місцевого радіо і телебачення. Екскурсоводом тимчасово стала генеральний директор Волинської обласної державної телерадіокомпанії Ольга Куліш.

Учасники екскурсії ознайомилися з історією телебачення й радіомовлення в Луцьку, відвідали музей радіотехніки, де експонуються нагороди теле- і радіожурналістів Волині, а також чимало приладів і обладнання, що в минулому використовували для звукозапису та ефіру.

Волинське телебачення – одне з наймолодших в Україні. Перші передачі, підготовані місцевою телерадіокомпанією, волиняни побачили на початку 90-х. Тоді місцеві передачі мали лише годину ефірного часу. Нині ведеться цілодобове мовлення в теле- й радіоефірі. До речі, місцева радіостанція «Луцьк» однією з перших в Україні розпочала роботу в FM-діапазоні.

Про становлення місцевого телебачення та радіо своїми спогадами поділився й колишній генеральний директор ВОДТРК Святослав Пирожко.

Серед експонатів є гасова лампа – часів, коли електрика була не в усіх селах, така річ була звичною для волинян. Завдяки пристрою теплова енергія перетворювалась в електроенергію. Так, радіоприймачі «Родина-47» та «Родина-52» використовували таку лампу для живлення.

До уваги відвідувачів у музеї є експозиція, присвячена будням і святам журналістів зі світлинами колишніх і сучасних працівників ВОДТРК, а також виставка спортивних нагород.

Представник Національної ради у Волинській області Степан Родич високо оцінив зусилля колективу, який зібрав названі вище експонати. Нині вони дають можливість краянам простежити історію становлення телерадіомовної галузі країни.