План будівництва нових веж і розвитку мовлення в зоні АТО презентований під час виїзного засідання Комітету ВРУ в Краматорську

15.06.2017

15 червня в Краматорську члени Комісії з питань відновлення мовлення презентували План розвитку телекомунікаційної інфраструктури, цифрового телебачення і FM-радіомовлення в Донецькій та Луганській областях.

Під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський оприлюднив План дій з розвитку українського мовлення в Донецькій і Луганській областях на 2017 – 2018 роки. Згідно з документом у 2017 році відбудеться будівництво двох щогл – у Бахмутівці Луганської області заввишки 134 м і Покровську Донецької області заввишки 200 м, що дасть змогу значно збільшити територію розповсюдження цифрового, аналогового телевізійноного мовлення та FM-радіомовлення на підконтрольних територіях і на «лінії розмежування».

Водночас у перспективі передбачається будівництво ще двох додаткових щогл у Донецькій області заввишки до 200 метрів для організації цифрового телевізійного та FM-радіомовлення безпосередньо на окуповані райони Донецької і Луганської областей.

«По-перше, ми плануємо охопити телерадіомовленням “білі плями” на “лінії розмежування” і, таким чином, вже раз і назавжди вирішити питання з дефіцитом українських телеканалів і радіостанцій. По-друге, Комісія ставить перед собою завдання забезпечити мовлення в цифрі та радіомовлення на окуповані міста, що розміщуються вздовж лінії розмежування, зокрема на Донецьк», – заявив Сергій Костинський.

В.о. Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила, що Міністерство розробило відповідний законопроект про внесення змін до Державного бюджету 2017 року, який передбачає фінансування як розбудови телекомунікаційної інфраструктури, так і придбання необхідного обладнання.

«У законопроекті ми передбачили в цьому році виділення субвенції Донецькій області на будівництво щогли в Покровську на суму 23 млн. гривень, – заявила в.о. Міністра. – Крім того, тільки для потреб Донецької області законопроектом передбачається виділення близько 16 млн. гривень для закупівлі цифрових передавачів, фідерів, антен тощо».

На сьогодні на тимчасово окуповані території Донецької області здійснюють мовлення із супутника Амоs 7/3 – 28 телеканалів, 5 радіостанцій; Astra 4a – 69 телеканалів, 5 радіостанцій; Eutelsat 9B – 6 телеканалів, Azerspace – 1 телеканал. На середніх хвилях працюють Всесвітня служба радіомовлення України – на частоті 0,1431 МГц, Перший канал Українського радіо – 0,873 МГц.

Ефірне мовлення на підкронтрольних територіях Донецької області здійснюють 28 аналогових телеканалів, 33 цифрових телеканали, 27 FM-радіостанцій. За кількістю радіочастот, які надані мовникам у користування, Донецька область посідає перше місце серед інших областей України. Кабельне телебачення в регіоні доступно у 36-ти населених пунктах Донеччини.

Розвиток мовлення в зоні проведення АТО і на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена у 2015 році при Міністерстві інформаційної політики.

Співголовами Комісії є очільники Міністерства інформаційної політики, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.


Перейти до вмісту