Підбито підсумки проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»

02.06.2015

30 квітня відбулася заключна координаційна зустріч партнерів проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що виконується Радою Європи і фінансується Урядом Канади. На ньому було підбито підсумки й обговорено досягнення дворічної діяльності проекту.

Заступник голови Національної ради Григорій Шверк передусім подякував організаторам проекту за тісну і плідну співпрацю, адже саме колеги із Ради Європи першими надали консультаційну та освітню підтримку, допомогли розширити власний досвід, коли новий склад регуляторного органу розпочав роботу влітку минулого року. Він наголосив на тих кроках, які стали особливо цінними для Національної ради – це і знайомство з провідними європейськими експертами, можливість вивчення досягнень у діяльності регуляторних органів інших країн, проведення навчань і семінарів як для членів Національної ради, так і працівників апарату. 

Глибоку подяку Григорій Шверк висловив Уряду Канади, який, окрім фінансового забезпечення усіх заходів проекту, нині залучений до реорганізації моніторингового центру Національної ради. «Я вважаю, що ця праця буде доведена до кінця і ми будемо мати сучасний мобільний моніторинговий центр, що дозволить нам більш справно виконувати свої функції щодо регулювання нашого інформаційного середовища», – зазначив він.

Водночас заступник голови регулятора зауважив, що впровадження європейських стандартів у медійному середовищі, коли в країні йде війна, – завдання непросте. Тож, на його переконання, спільні зусилля із впровадження європейських стандартів слід продовжити, «треба робити це натхненно і робити стільки, скільки це потрібно, щоби європейські стандарти справді запрацювали», – сказав Г. Шверк.

За результатами проекту в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015 – 2017 роки здійснюється формування пакета нових програм стосовно продовження заходів у сфері забезпечення свободи засобів масової інформації.