Під санкції ЄС потрапили ще два російські телеканали і низка пропагандистів

19.12.2023

Рада Європейського Союзу 18 грудня погодила й оприлюднила новий, 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів до рф через її вторгнення в Україну. Про це повідомляється в заяві Ради ЄС. У санкційному списку цього разу опинилися російські пропагандистські телеканали «Царьград» і «Спас», ведуча медіахолдингу «Звезда» Ганна Шафран (Палюх) і товариство «Знание».

Обмеження скеровані також проти російських пропагандистів і колаборантів, які працюють на тимчасово окупованих рф територіях Запорізької, Херсонської областей і Криму, а також компаній і їх керівників, що забезпечують на окупованих територіях цим особам зв’язок для поширення дезінформації.

Увійшли до санкційного списку і компанії, пов’язані з IT-сферою та інформаційною безпекою – «Інформзахист», «Інфотекс», «Бізон». Заборона стосується й програмного забезпечення для управління підприємствами та промислового дизайну і виробництва.

За словами Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, «у цьому 12 пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні і далі будемо підтримувати її боротьбу за свободу й суверенітет».

Загалом 12-й пакет санкцій ЄС додає понад 140 фізичних і юридичних осіб до списку осіб, які підпадають під заморожування активів і заборону надавати їм кошти та економічні ресурси.