Під нові санкції Нової Зеландії потрапили дві російські медійні організації

31.10.2022

Міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про запровадження країною нових санкцій до юридичних і фізичних осіб російської федерації через їхню прихильність до незаконного вторгнення росії в Україну. Найбільша увага була зосереджена на секторах оборони і безпеки. Водночас під санкції потрапили «ІнфоРос» – інформаційне агентство і кібероперація, керована російською військовою розвідкою, а також NewsFront – кримське пропагандистське видання.

Загалом санкції Нової Зеландії були застосовані до 14 осіб і семи організацій. Серед них –  військовослужбовці, оборонні організації, керівники, керовані Росією канали дезінформації, а також воєнізована організація та її старше командування.

«Сюди входять керівники та акціонери компаній, які розробляють і виробляють ракети і вогнепальну зброю, а також члени неонацистських воєнізованих угруповань, пов’язаних з групою найманців Вагнера», – повідомила Наная Махута.

«Націлюючись на цих осіб і групи,  Нова Зеландія чітко дає зрозуміти, що засуджує тих, хто відіграє певну роль у сприянні незаконним і невиправданим діям Росії в Україні… російська федерація за підтримки свого оборонного сектору несе відповідальність за порушення суверенітету і територіальної цілісності України, що є грубим порушенням міжнародного права. «Нова Зеландія особливо стурбована нещодавніми атаками росії, спрямованими проти цивільних осіб та цивільної інфраструктури в містах по всій Україні», — сказала Наная Махута.

На сьогодні Нова Зеландія наклала санкції на понад 1200 фізичних та юридичних осіб, а також запровадила безпрецедентні торговельні заходи, які призвели до різкого скорочення експорту Нової Зеландії до росії і російського імпорту до Нової Зеландії.

Національна рада вітає це рішення, адже боротьба з російською пропагандою – одне з головних завдань, яке ставить перед собою регулятор. Національна рада і далі закликає міжнародну спільноту посилювати боротьбу з дезінформацією та фейками і, таким чином, забезпечити своїм громадянам якісні новини і журналістику.

Нагадаємо, нещодавно Національна рада звернулася до правоохоронних органів визнати російські телеканали «Россия 24», «RTR Планета» і «Первый» терористичними організаціями. Моніторинг Національної ради засвідчив, що ці медіа підбурюють до вчинення російською федерацією терористичних актів.

Також Національна рада активно працювала з французьким медіарегулятором Arcom, як наслідок він таки заборонив поширення на супутнику російської програми «НТВ-мир».

Про те, що на супутнику Eutelsat на платформах DTH, NTV+ і Trikolor на всю Європу розповсюджуються російські пропагандистські канали Національна рада поінформувала Європейську Комісію ще на  початку повномасштабного воєнного вторгнення.