Під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ обговорено обмеження мови ненависті та дезінформації онлайн

18.11.2019

Член Національної ради Юрій Зіневич 18 листопада бере участь у заході на тему «Обмеження поширення мови ненависті, насильницького екстремізму та дезінформації онлайн при забезпеченні свободи слова»,  організованому Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром. Захід відбувається у Відні, Австрія.

Під час зустрічі обговорюються питання сучасних інформаційних технологій, зокрема технології машинного навчання та штучного інтелекту при формуванні й оцінці інформації онлайн, а також їхній влив на публічні дискусії. Між учасниками відбувся обмін думками щодо реагування на незаконний (інформація екстремістського та терористичного змісту) і шкідливий (дезінформація) контент з урахуванням необхідності забезпечення свободи слова і плюралізму ЗМІ.

Для організації обговорення цієї проблематики попередньо було створено Робочу групу з питань регулювання онлайн контенту і свободи висловлювань. До неї увійшли понад двадцять експертів у сфері політики, представники науково-академічного сектору, бізнесу, сфери розвитку сучасних новітніх технологій та громадянського суспільства. Група має на меті пошук, виявлення і дослідження найкращих практик із обмежень поширення мови ненависті, висловлювань екстремістського забарвлення і дезінформації, водночас забезпечуючи захист свободи висловлювань і динамічний розвиток онлайн-медіа.

Створення такого проекту організовано за підтримки Центру суспільної політики Анненберга при університеті Пенсильванії (США) в партнерстві з Інститутом інформаційного права Юридичного факультету Університету Амстердама і Посольства Нідерландів у Вашингтоні.