З 31 ТРАВНЯ ПО 6 ЧЕРВНЯ ЦЬОГО РОКУ ТРИВАВ ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ДО СТОЛИЦІ ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ МІСТА СЕУЛА. ГОЛОВА РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ЮРІЙ АРТЕМЕНКО, ЙОГО ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК І КЕРІВНИК АПАРАТУ ВОЛОДИМИР ПАЩУК БУЛИ СЕРЕД 22 ПРЕДСТАВНИКІВ ІЗ 11 КРАЇН, ЯКІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СПЕЦІАЛІЗОВАНОМУ СЕМІНАРІ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ТЕЛЕВІЗІЙНОЇ ГАЛУЗІ «NEXT GENERATION BROADCASTING TECHNOLOGY COURSE».
З 31 травня по 6 червня цього року тривав візит делегації Національної ради до столиці Південної Кореї міста Сеула. Голова регуляторного органу Юрій Артеменко, його перший заступник Ольга Герасим’юк і керівник апарату Володимир Пащук були серед 22 представників із 11 країн, які взяли участь у спеціалізованому семінарі для фахівців телевізійної галузі «Next generation broadcasting technology course».
Програма курсу була орієнтована на майбутній розвиток телерадіомовної галузі. Тут приклад Південної Кореї є дуже показовим, оскільки країна надзвичайно розвинена технологічно. Це стосується і медійного простору.
Під час курсу учасникам було запропоновано чимало теоретичного матеріалу щодо побудови нових технологічних комунікацій – IPTV, UHD-Television (телебачення високої роздільної здатності), гібридне телебачення, Smart-TV. Окрема інформація стосувалася переходу від аналогового до цифрового телебачення, адже корейський досвід у цьому питанні вважається одним із найвдаліших у світі. Під час візиту до одного з найбільших корейських приватних каналів учасникам навчальної програми розповіли про методи та схеми створення фільмів і серіалів за допомогою новітніх технологій і сучасної організації такої роботи. Загалом компанія виробляє 1000 годин власного кіно на рік, 7 годин серіалів на тиждень. Корейська кінопродукція дуже популярна на європейських ринках.
На практиці сучасні технологічні сервіси були продемонстровані під час відвідин основних телевізійних компаній Південної Кореї – MBC, KBC, SKB.
Українська делегація провела низку переговорів із представниками корейських компаній, які надають ті чи інші послуги та обладнання у сфері телекомунікацій, для налагодження зв’язків із корейськими виробниками. Крім того, установлені контакти з відомими телевізійними компаніями Південної Кореї щодо отримання їхнього контенту для трансляції на українському телебаченні. Зі спеціалізованими міністерствами досягнуто домовленості стосовно можливої майбутньої консультативної допомоги в питанні переходу від аналогового до цифрового телебачення.