«ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ» і «RABINOVICH tv» перевірять через недотримання програмних концепцій

03.09.2020

На засіданні 3 вересня Національна рада призначила позапланові перевірки ТОВ «ТРК «КУПОЛ», м. Київ (логотип «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ»), і ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК», м. Київ (логотип «RABINOVICH tv»), через порушення вимог до програмних концепцій мовлення.

Моніторинги ефіру цих двох телеканалів були проведені 13 серпня. Так, «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ» зменшив обсяг розважальних передач: за ліцензією має бути не менше ніж 5 год./добу, а фактично – 3 год. 10 хв./добу. Також не транслювалися культурно-мистецькі програми (за ліцензією передбачено не менше ніж 2 год./добу), науково-просвітницькі програми (за ліцензією – не менше ніж 1 год. 30 хв./добу), дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (за ліцензією – не менше ніж 2 год./добу) та фільмопоказ (за ліцензією – не менше ніж 2 год. 30 хв./добу).  

В ефірі супутникового телеканалу «RABINOVICH tv» було зменшено обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач: відповідно до ліцензії їх має бути не менше ніж 21 год. 30 хв./добу, а фактично – 20 год. 23 хв./добу.

Такі відхилення від програмних концепцій мовлення свідчать про недотримання компаніями частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Для з’ясування всіх обставин цим мовникам призначено позапланові перевірки.