Перше засідання робочої групи з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики відбулося в Національній раді

15.05.2012

Лариса Мудрак – заступник голови Національної ради, що одночасно є керівником робочої групи з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України 14 травня ц.р. провела перше організаційне засідання.

Склад робочої групи з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики налічує 17 осіб. Це представники органів державної влади, громадських інституцій, експерти.

Після організаційних питань члени робочої групи обговорили першочергові заходи щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. «Мені надзвичайно приємно, що ми можемо працювати вже з розробленим документом. Ми будемо працювати з тими пунктами, які затверджені указом Президента України», – констатувала керівник робочої групи.

Розпис виконання першочергових заходів складається із дев’яти пунктів, визначає відповідальних, урядових і громадських виконавців, терміни виконання та передбачає очікуваний результат. Після обговорення було уточнено назви заходів та відповідальних за їх виконання.

Зокрема, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак є відповідальною за опрацювання питань стосовно розроблення державних цільових програм щодо розвитку інформаційного простору у сферах забезпечення доступу до інформації для людей із особливими потребами, захисту дітей від впливу шкідливої інформації, що може передаватися засобами масової інформації, сприяння розвитку вітчизняних теле- та радіопрограм для дітей та юнацтва.

Під час розгляду цього пункту вона повідомила, що «всі ці три питання є ініціативою Громадської ради при Національній раді. Дорадчий орган поставив їх як вимоги перед регулятором. Ми тепер спільно над ними працюємо. Це не прості питання, вони опрацьовуються в державі вже не перший рік. Два з них є вимогою Європейського Союзу, Європейської директиви про аудіовізуальні медіа».

Щоб робота групи була продуктивнішою, керівник групи запропонувала першочергово працювати за трьома напрямками:
• аналізом практики діяльності структурних підрозділів органів виконавчої влади, відповідальних за зв’язки з громадськістю. За результатами такого аналізу мають вживатися додаткові заходи щодо вдосконалення їх діяльності, належного, в тому числі організаційно-технічного та кадрового забезпечення;
• розробленням та запровадженням навчальних програм підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з питань взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із громадськістю у процесі формування й реалізації державної і регіональної політики;
• запровадженням проведення оцінки результатів діяльності органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів за напрямом «робота з громадськістю».

Упродовж трьох тижнів члени робочої групи мають надати проекти відповідних документів.

Учасники засідання обговорили також організаційні питання, зокрема, щодо складу робочої групи, оскільки надійшли пропозиції про додаткове включення до неї представників від чотирьох громадських організацій: Ганни ГопкоВасиля ЗубкаІгоря КамінникаІгоря Жданова.

Денис Іванеско, керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України, з цього приводу зауважив: «Я б бачив роботу цієї групи максимально відкритою. Якщо хтось хоче увійти – двері завжди відчинені. Чи потрібні тут критерії, когось ми хотіли б чи не хотіли б бачити, я б тут спирався на думку громадських організацій. Вони краще, ніж державні службовці, орієнтуються в цьому питанні. Тому пропозиція бути відкритими й вирішити це питання наступного разу».

Лариса Мудрак запропонувала проголосувати зазначені кандидатури та наголосила: «Робота Координаційної ради таким чином сформована, що головний голос повинні мати громадські організації. І ми не можемо на це не зважити». Таким чином, було проголосовано включити зазначених представників громадськості до складу робочої групи із зауваженням, що до наступного засідання вони повинні надати конкретні пропозиції та долучитися до практичної роботи.

Наступне засідання робочої групи планується в рамках засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, що відбудеться 8-9 червня 2012 року у формі виїзної наради.