Перехід на цифрове мовлення вимагає від Національної ради та місцевих мовників активної позиції та максимальної скоординованості – Лариса Мудрак

19.09.2011

Перехід на цифрове мовлення вимагає від Національної ради та місцевих мовників активної позиції та максимальної скоординованості. На цьому під час зустрічі з місцевими та регіональними мовниками у Львові наголосила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак.

Вона підкреслила, що йдеться про заповнення чотирьох місць в загальнонаціональному мультиплексі МХ-5, розбудова якого вже ведеться провайдером і мовлення в якому заплановано розпочати у червні 2011 року.

«У переважної більшості компаній термін дії аналогових ліцензій закінчується в 2012–2015 роках. Національна рада не має права продовжувати цей термін дії. Це є ще однією причиною того, аби своєчасно вирішувати проблему переходу на цифрове мовлення», – зазначила Л.Мудрак, додавши, що, безумовно, в кожному випадку Національна рада ухвалюватиме індивідуальні рішення.

Перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко зауважила, що існують певні проблеми. Одна з них полягає в тому, що передавачі провайдера розміщені не у всіх населених пунктах, де ведуть мовлення місцеві телекомпанії. Більшість цих населених пунктів перекривається передавачами із сусідніх міст. Тому мовники, які перебувають в радіусі дії передавачів МХ-5, можуть подавати документи на конкурс саме на ці канали. В інших випадках перехід на цифрове мовлення буде відбуватися на наступних етапах впровадження цифрового мовлення. Варіанти тут можуть бути різними: використання місць у МХ-4, побудова локальних мультиплексів тощо.

«Для Національної ради є дуже важливим діалог із місцевими мовниками, – сказала Оксана Головатенко, – і ми готові вислухати всі ваші побажання і пропозиції, аби дійти консенсусу».

Член Національної ради Ірина Опілат наголосила ще на одній проблемі, яку Національна рада намагається розв’язати. Вона констатувала, що Національна рада подала свої пропозиції до Плану заходів із виконання Державної програми впровадження цифрового мовлення на 2011 рік, де передбачено створення Програми із забезпечення населення цифровими перетворювачами. «Цією Програмою передбачено заходи щодо підтримки незахищених верств населення, – сказала Ірина Опілат, – і ми зробимо все від нас залежне, аби потреби таких категорій населення були максимально враховані».

ДовідковоЛьвівська зустріч відбулася у рамках серії регіональних виїзних нарад членів Національної ради з питань впровадження цифрового мовлення в Україні. Головна мета таких зустрічей – надання всебічної інформації щодо стану розбудови цифрової телемережі, умов входження до неї ефірних телекомпаній та забезпечення координації дій в трикутнику «Національна рада – провайдер цифрової телемережі – мовник».

21 березня відбулися наради в Харкові, Кіровограді, Полтаві, Рівному.
Сьогодні, 22 березня, наради пройдуть у Луганську, Львові, Миколаєві, Вінниці, Запоріжжі.


Перейти до вмісту