«Парламентський телеканал «РАДА» одержав попередження через порушення однієї з вимоги Правил мовлення у дні пам’яті і жалоби

27.05.2021

Розглянувши результати позапланової безвиїзної перевірки діяльності ДП «Парламентський телеканал «РАДА», м. Київ (багатоканальне телебачення (МХ-5), логотип «РАДА»), члени Національної ради на засіданні 27 травня ухвалили рішення застосувати до мовника санкцію «оголошення попередження» з огляду на невиконання ним однієї з вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Результати проведеного регулятором моніторингу мовлення цього телеканалу за 27 січня – День пам’яті жертв Голокосту – стали підставою для призначення йому 26 березня 2021 року позапланової безвиїзної перевірки.

У процесі перевірки цього ліцензіата Національна рада встановила, що 27 січня в його ефірі у проміжку часу з 12.00 до 15.00 не наводилася інформація про день жалоби.

Із наданих мовником Національній раді пояснень стало відомо, що запланована на 14 годину заставка з інформацією про День пам’яті жертв Голокосту не з’явилася в ефірі, оскільки після трансляції брифінгів народних депутатів і засідання Парламенту була запланована  пряма трансляція брифінгу голови Верховної Ради у прямому ефірі, таким чином відповідальні працівники припустилися технічної помилки і заставка у цей час про день жалоби не з’явилася.

Регулятор оголосив компанії попередження і акцентував на необхідності в подальшому при плануванні програм і передач у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті керуватися всіма нормами Правил мовлення.

Також під час обговорення цього питання члени Національної ради наголосили, що мовник може скористатися можливістю подати заяву до регулятора  про скасування санкції попередження згідно з відповідним Положенням, яке нещодавно набуло чинності.