Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації формує рекомендації щодо впровадження цифрового мовлення

16.05.2013

15 травня цього року Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні провів слухання на тему: «Впровадження цифрових стандартів мовлення в Україні».

За підсумками обговорень комітет ухвалив на два тижні продовжити прийом пропозицій від учасників ринку та незалежних медіа-експертів і після їх узагальнень затвердити рекомендації з виконання цієї загальнонаціональної програми.

Учасники заслухали доповідь голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександра Курдіновича та співдоповіді голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова і голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення профільного парламентського комітету Миколи Княжицького.

Голова Національної ради, виступаючи перед учасниками, сказав, що він погоджується із твердженням Миколи Томенка, який з парламентської трибуни заявив, що перехід на цифрові стандарти мовлення є завданням не лише регуляторного органу у сфері телерадіомовлення, а й усієї телевізійної індустрії та органів державної влади.

Зробивши короткий екскурс в історію впровадження «цифри» в Україні, що розпочалася ще 2006 року з підписання міжнародної регіональної угоди «Женева-2006» і до сьогодні, голова Національної ради підтвердив слова попереднього співдоповідача Олександра Курдіновича про те, що «цифрове мовлення в Україні відбулося». Адже з початку цього року діє загальнонаціональна наземна телевізійна мережа у складі чотирьох мультиплексів. За короткий термін змонтовано 166 передавальних станцій та встановлено 664 потужних цифрових передавачів. Населення має змогу отримувати 32 програми українських телевізійних каналів безкоштовно.

Володимир Манжосов зазначив, що нині процес переходу країни від аналогового до цифрового мовлення перебуває в активній фазі розвитку. Часткове вимкнення радіоелектронних засобів аналогового наземного телебачення відбуватиметься за згодою ліцензіатів та з урахуванням вимог законодавства України. Вимкнення аналогового телебачення почнеться тоді, коли критичний рівень забезпечення населення приймальними приладами буде пройдено.

Він наголосив, що успішне завершення загальнонаціональної програми з переходу на цифрові стандарти мовлення можливе лише за умови консолідації зусиль усіх гравців телерадіоінформаційного ринку і держави в цілому.

З пропозиціями щодо подальшої розбудови цифрового телевізійного мовлення в Україні виступили генеральний директор ТОВ «Зеонбуд» Віктор Галич, консультант з економічних питань київського офісу BCG (THE BOSTON СONSULTING GROUP Україна) Сергій Боєв, начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк, заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Олександр Корейко, проректор Національного технічного університету «КПІ» з наукової роботи Михайло Ільченко, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова, керівник Центру законодавчих ініціатив Ольга Большакова, експерт, член Міжнародної асоціації мовників Іван Омелянюк, віце-президент Національної радіокомпанії України Валерій Юрченко, генеральний директор ТОВ «Телеодин» Валентин Коваль, генеральний директор МТРК, м. Чернівці Геннадій Сергєєв.