Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики визнав звіт регулятора задовільним

31.03.2021

Сьогодні Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні розглянув Звіт Національної ради за 2020 рік і більшістю голосів визнав його задовільним. Таким чином, Комітет рекомендуватиме розглянути Звіт про діяльність регуляторного органу за минулий рік на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Звіт представила голова Національної ради Ольга Герасим’юк, яка коротко зупинилася на найважливіших питаннях, які регулятор вирішував у пріоритетному порядку, та  окреслила низку проблемних питань, які можуть бути вирішені після закінчення карантинних заходів, зокрема проведення конкурсів на мовлення, та після ухвалення нового законодавства про медіа.

На Комітеті також було розглянуто висновки  Рахункової палати про фінансову діяльність регулятора за кілька попередніх років. На всі зауваження, які були висловленні  цим органом  державного контролю, члени Національної ради надали ґрунтовні пояснення. Голова Комітету Микита Потураєв висловив думку, що для комітету є зрозумілими пояснення Національної ради щодо зауважень Рахункової палати.

У народних депутатів були питання щодо продовження ліцензії  та виконання зобов’язань ТОВ «Зеонбуд» щодо розширення  цифрової мережі МХ-1, зміни модуляції сигналу, яка б дала змогу розширити покриття охоплення цифровим сигналом  значної території, особливо територій, прилеглих до лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях; щодо побудови Концерном РРТ державного мультиплексу МХ-7; можливостей теперішнього моніторингового центру; про можливості оцінювати неправдиву та фейкову інформацію тощо.

У результаті обговорення цих питань і загалом Звіту за 2020 рік Микита Потураєв запропонував членам Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики визнати Звіт задовільним та рекомендувати Верховній Раді України розглянути його на пленарному засіданні. Ніхто із членів Комітету не висловився проти такої пропозиції, і її було підтримано більшістю голосів.